گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۶/۲۹          پایان طرح اتصال مدارس شهری آذربایجان غربی به ‏شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از پایان طرح اتصال مدارس شهری این استان به ‏شبکه ملی اطلاعات قبل از مهرماه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش نای قلم، قاسم جلیلی نژاد در گفتگویی اظهار کرد: تمام یک هزار و 591 مدرسه شهری ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش در استان طی دو ماه کار جهادی و با همکاری مخابرات منطقه و اداره کل آموزش و پرورش استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی افزود: با اتمام طرح ‏هوشمندسازی مدارس در استان، یک هزار و ۵۹۱ مدرسه شهری در استان به شبکه ملی ‏اطلاعات متصل و از اینترنت رایگان برخوردار شدند. ‏

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اضافه کرد: با اجرای این پروژه به عنوان یکی از دستاورد‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان که با ‏همت مجموعه مخابرات منطقه و آموزش و پرورش استان پایان یافت، تمامی مدارس حوزه شهری از طریق اینترنت پرسرعت ثابت به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند‎.

جلیلی نژاد ادامه داد: اتصال این مدارس به شبکه ملی اطلاعات گامی در رشد و شکوفایی علمی دانش آموزان ‏استان مخصوصا در شرایط ناشی از کرونا است‎.

نماینده ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان با اشاره به پایان ۸۵ درصدی طرح هوشمندسازی ‏مدارس روستایی استان نیز اظهار داشت: تاکنون از دو هزار و ۶۲ مدرسه روستایی استان یک هزار و ۷۷۱ مدرسه ‏روستایی از طریق سرویس اینترنت ثابت، تلفن همراه و‌های وب به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند‎.

جلیلی نژاد با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه‌های ‏وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای تحقق برنامه ایران ‏هوشمند است، تفاهم نامه همکاری بین دو ‏وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و ‏پرورش را یادآور شد و اظهار کرد: بر اساس این تفاهم ‏نامه، در صورت تامین تجهیزات، تا پایان سال جاری تمام مدارس روستایی به شبکه ملی ‏اطلاعات متصل می ‏شوند‎.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا