گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۵/۰۴          درج شرکت پتروشیمی ارومیه بر تابلو فرابورس ایران

معاون فرابورس ایران، گفت: هفته آینده سعی داریم شرکت توسعه مسیر برق گیلان یا شرکت پتروشیمی ارومیه را در تابلوی فرابورس به ثبت برسانیم.

به گزارش نای قلم به نقل از صدای بورس؛ افسانه اروجی درخصوص نحوه آخرین وضعیت نحوه شرکت‌ها در بازار فرابورس ایران، اظهار کرد: در حال‌حاضر چهار شرکت درج شده در فرابورس برای عرضه در بازار‌های دوم وجود دارد که در این راستا می‌توان به شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، شرکت توسعه مسیر برق گیلان، شرکت پتروشیمی ارومیه و تهیه و شرکت توزیع غذا دنا آفرین فدک اشاره کرد.

او افزود: ما پیگیر هستیم که اگر امکانش باشد برای هفته آینده شرکت توسعه مسیر برق گیلان یا شرکت پتروشیمی ارومیه را در تابلوی فرابورس به ثبت برسانیم.

معاون فرابورس ایران تاکید کرد: هر کدام از این دو شرکت متذکر شده که بتوانند اطلاعات خود را زودتر از زمان موعود کامل کنند و ارزش گذاریشان بهتر باشد قطع به یقین ما سهام آن شرکت را در فرابورس عرضه خواهیم کرد.

اروجی تصریح کرد: هم اکنون شرکت توسعه مسیر برق گیلان باید تا هفته‌ آینده ارزش‌گذاری اشان را به ما تحویل دهد این در حالی است که شرکت پتروشیمی ارومیه تقریبا ارزش گذاری‌اش در دست ما قرار دارد و مورد بررسی قرار گرفته و درحال‌حاضر سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات آن را در سامانه کدال مشاهده کنند.

او در خصوص شرکت‌های حاضر در بازار فرابورس، گفت: شرکت‌های پتروشیمی به لحاظ عملیاتی یا اجرایی دارای بنیان قوی و مستحکمی هستند که علت آن را می‌توان بشمار آمدن این شرکت‌ها به عنوان سرمایه‌های ملی دانست و سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها در اصل یعنی همگام بودن با اقتصاد ایران است.

معاون فرابورس ایران در پایان در خصوص ورود افراد تازه وارد به بازار فرابورس، بیان کرد: بهتر است افراد تازه وارد از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقدام کنند به علت آنکه این شرکت‌ها در یک پرتفوی سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توان در دست داشتن ابزارهایی ماننده سهام، اوراق با درآمد ثابت و تا حدی هم در دست داشتن سپرده‌های بانکی را می‌توان از دلایل تاکید بر خرید از طریق سرمایه گذاری‌ها دانست که مجموع این مزایا می‌تواند مانعی بر سر راه ضررهای سنگین باشد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا