گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۳/۰۹          انتظار مردم تقابل دولت و مجلس نیست

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: انتظار مردم تقابل دولت و مجلس نیست، بلکه خواسته مردم هم افزایی قوه مقننه و مجریه برای حل مشکلات کشور است.

به گزارش نای قلم، قربانعلی قائمی در گفتگویی با اشاره به لزوم همکاری نهادهای انتخابی، اظهار کرد : نظام ما مبتنی بر رای مردم بوده و انتخابات هر دو سال یکبار برگزار می شود، نهادهای انتخابی هم در قبال رایی که از مردم می گیرند، مسئولیت دارند.

وی ادامه داد: تقابل با یکدیگر، انتظار مردم از نهادهای انتخابی از جمله دولت و مجلس  نیست.اگر مردم در سال۹۶ به یک رییس جمهور رای دادند و در سال۹۸ به یک مجلس با گرایش دیگری رای دادند، به این معنا نیست که انتظار دارند مجلس دنبال تقابل با دولت باشد، خواسته مردم هم افزایی قوه مقننه و مجریه برای حل مشکلات کشور است نه گذاشتن چوب لای چرخ یکدیگر.

این فعال سیاسی با اشاره به حضور طیف های مختلف اصولگرایان در مجلس، خاطرنشان کرد: وقتی طیف های مختلفی در مجلس حضور داشته باشند، امکان نقد و اصلاح برنامه های اقتصادی اجتماعی و سیاسی و بهبود آنها وجود دارد.

قائمی در پایان گفت: درست است که مجلس یازدهم با مشارکت پایین مردم تشکیل شد، اما نمایندگان به هر حال باید همه مردم حتی آنهایی که در انتخابات شرکت نکردند را نمایندگی کنند و از این جهت کار آنها سخت خواهد بود، نمایندگان نباید کسانی را هم که رای نداده‌اند، فراموش کنند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا