گزارش و گفتگو
۱۳۹۸/۰۵/۲۳          تحقیقات باید در سطح ملی، منطقه ای و جهانی انجام شود

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور نباید مزیت های استانی صرفا برای اقدامات پژوهشی، آموزشی و ابتکارات مورد توجه قرار گیرد بلکه باید تحقیقات و نوآوری ها در سطح ملی، منطقه ای و حتی جهانی انجام شود.

به گزارش نای قلم، رضا نقی زاده در گفتگویی اظهار کرد: این رسالت را جهاد دانشگاهی به نحو احسن انجام داده و ابتکاراتی که بخصوص در سال داشته است نشان گر این امر است.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی استان در تحقق اقتصاد دانش بنیان و توسعه علم و فناوری گام های موثری برداشته است.

نقی زاده افزود: با عنایت به تلاش جهاد دانشگاهی استان در راه اندازی پارک علم و فناوری و فراهم کردن زمینه برای تعدادی از فعالیت های اقتصادی در بخش صنعت و کشاورزی و همچنین راه اندازی کلینیک ویژه افراد دیابتی گام های موثری در تحقق اقتصاد دانش بنیان برداشته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی صرفا به عنوان یک نهاد آموزشی مطرح شده و نیاز است که کاربردی شده و در عرصه تولید حرکت کند، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی براساس رسالت تعریف شده خود و با تاکید برظرفیت و توانایی های دانشگاهیان توانسته است به عنوان یک واحد و بنگاه اقتصادی عمل کرده و از طریق ثروت آفرینی با به عمل رساندن ایده ها به صورت مستقل و بدون اتکا به منابع و بودجه های دولتی عمل کند که می توان اثرات آن را در مرکز رشد جهاد دانشگاهی مشاهده کرد.

نقی زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مدیران و پژوهشگران جهاد دانشگاهی و حمایت ایشان از این مجموعه افزود: حمایت های انجام شده از مجموعه جهاد دانشگاهی براساس اقدامات این مجموعه است و این امر موجبات دلگرمی، امید به آینده روشن را برای مسئولان این نهاد فراهم و موجبات دوام و تلاش بیشتر رافراهم می کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه جهاد دانشگاهی می تواند با پرورش جوانان با استعداد در رشته های  مختلف زیرساختی کشور نقش بسزایی را ایفا کند، گفت: گام دوم انقلاب براساس توسعه علم و دانش و به خصوص اقتصاد مقاومتی تدوین شده و توسعه هرچه بیشتر امور پژوهشی و فناوری در این مجموعه و تبدیل آن به ثروت می تواند نقش اساسی در این خصوص ایفا کند.

نقی زاده گفت: متاسفانه عملکرد موفق جهاد دانشگاهی بصورت کامل برای عموم مردم تبیین نشده و عموما با فعالیت های انجام یافته آشنایی ندارند بنابراین لازم است در این خصوص تلاش بیشتر انجام شود و همچنین مسئولان این انتظار را دارند که با توجه به شالوده و اساس جهاد دانشگاهی هر روز شاهد اختراعات و ابتکارات نوین این مجموعه باشیم.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا