گزارش و گفتگو
۱۳۹۸/۰۵/۲۳          پرداخت بیش از 6 میلیارد تومان به دانشگاه های علوم پزشکی استان

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: مبلغ شش میلیارد و 440 میلیون تومان به دو دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و خوی پرداخت شد.

به گزارش نای قلم، نادر نانبخش در گفتگویی اظهار کرد: در هفته جاری از بابت چهار درصد سهم پایش وزارت بهداشت مربوط به سال 1397 مبلغ سه میلیارد و 75 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه و مبلغ 425 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی خوی پرداخت شده است.

وی افزود: بیشترین جمعیت بیمه شدگان این اداره کل از بین صندوق های پنجگانه مربوط به صندوق روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر است که شامل یک میلیون و 185 هزار و 399 نفر بیمه شده است .

نانبخش در خصوص سایر پرداخت ها نیز توضیح داد و گفت: از بابت تخصیص اعتبارات پرسنلی سطح یک روستاییان از بابت خرداد ماه سال جاری مبلغ 2 میلیارد و 583 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه و مبلغ 357 میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  خوی پرداخت شده است .

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی ادامه داد: اعتبار پرسنلی سطح یک روستاییان بابت پوشش بیمه سلامت روستاییان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر به شبکه های بهداشت و درمان این مناطق پرداخت می شود که بر اساس تعداد جمعیت تحت پوشش بین این مراکز توزیع می شود .

وی افزود: بر اساس تعداد بیمه شدگان تحت پوشش صندوق روستاییان بیشترین مبلغ تخصیصی به شبکه بهداشتی درمانی ارومیه به مبلغ 707 میلیون تومان و کمترین اعتبار تخصیصی به شبکه بهداشت و درمان چایپاره به مبلغ 53 میلیون تومان تخصیص یافته است .

اداره کل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی در این استان دارای بیش از 2 میلیون نفر بیمه شده است که تحت پوشش صندوق های پنجگانه ( صندوق کارکنان دولت، صندوق روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان) این اداره کل هستند .

همچنین بیشترین جمعیت بیمه شدگان این اداره کل در این صندوق ها مربوط به صندوق روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر است که شامل یک میلیون و 185 هزار و 399 نفر بیمه شده است .

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا