گزارش و گفتگو
۱۳۹۸/۰۴/۲۲          ساخت و ساز داخل پارک ملی ممنوعیت قانونی دارد

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هر گونه احداث و ساخت و ساز داخل پارک ملی ممنوعیت قانونی دارد.

به گزارش نای قلم، سطح تراز دریاچه ارومیه که پیش از این آخرین نفس‌های خود را می‌گشید امسال در وضعیت خوبی به سر می‌برد و با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شده است و در روز‌های تعطیل گردشگران زیادی به اطراف این دریاچه مراجعه می‌کنند در حالی که در تمام حاشیه دریاچه فقط یک سرویس بهداشتی برای مردم تعبیه شده است علاوه بر این در اطراف این دریاچه حتی یک سطل زباله و یا جایی که مردم بتوانند زباله‌های خود را در آنجا بگذارند تعبیه نشده است.

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی در پاسخ به این سوال که آیا سازمان محیط زیست درصدد تعبیه کردن سرویس بهداشتی و حمام در اطراف دریاچه ارومیه برای رفاه حال گردشگران هست یا خیر؟ گفت: داخل پارک ملی هر گونه احداث و ساخت و ساز ممنوعیت قانونی دارد.

مهران نظری، در ادامه اظهار کرد: چند شرکت درخواست داده اند که سرویس بهداشتی و حمام در اطراف دریاچه برای مردم تعبیه کنند و هماهنگ شده که این شرکت‌ها از سازه‌های غیر ثابت فایبر گلس که قابلیت حمل نیز داشته باشند استفاده کنند.

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی در ادامه درباره تعداد این سرویس‌های بهداشتی گفت: به صورت محدود مجوز خواهیم داد و همچنین مدت زمانی که این سرویس‌های بهداشتی در اطراف دریاچه مستقر باشند نیز به مدت زمان محدود خواهد بود.

وی در ادامه گفتگو با میزان درباره وضعیت نابسمان زباله‌های اطراف دریاچه و نبود حتی یک سطل زباله در اطراف دریاچه گفت: اطراف بزرگاه شهید کلانتری پر از سوله فرسوده و آلاچیق بوده است که باعث انباشت زباله می‌شود، ولی با این وجود از ابتدای سال جاری ۳ تا ۴ بار زباله‌ها اطراف دریاچه جمع آوری شده است. قطعا این وضعیت را تا سه ماه دیگر ساماندهی می‌کنیم.

مدیر کل محیط زیست آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: طرح‌هایی برای ساماندهی زباله دریاچه داریم و به سطل زباله اکتفا نخواهیم کرد بلکه در طرحی که تا ۳ ماه آینده اجرایی خواهد شد مجوز جای گذاری سرویس بهداشتی سیار، دوش حمام سیار، کافی شاپ سیار و... بر اساس قوانین سازمان محیط زیست را خواهیم داد در صورتی که قوانین پارک ملی نیز زیر پای گذارده نشود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا