گزارش و گفتگو
۱۳۹۸/۰۳/۱۲          قانون مالیات بر عایدی سرمایه از بروز دلال بازی جلوگیری می کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بر عزم دولت و راه و شهرسازی برای اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تاکید کرد و گفت: این اقدام از بروز دلال بازی جلوگیری می کند.

به گزارش نای قلم، سیدهادی بهادری در گفتگویی با بیان اینکه قانون مالیات بر عایدی سرمایه باید به صورت یکپارچه در تمام بازارهای اقتصادی اجرایی شود، اظهار کرد: اجرای تک بعدی این قانون در بازار مسکن، قطعا موجب بروز تلاطم در بازارهای دیگر خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: اجرای این قانون به یقین در ساماندهی بازار مسکن و مقابله با سوداگری و دلال بازی اثرگذار است، اما باید به این نکته توجه شود که اجرای قانون مالیات بر عایدی تنها در بازار مسکن تبعاتی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر تمام کارشناسان قانون مالیات بر عایدی سرمایه باید به صورت همزمان در تمام بازارهای اقتصادی اجرایی شود، حال اگر این قانون تنها در بازاری مانند بازار مسکن مورد استفاده قرار گیرد، آن وقت باید شاهد فرار سرمایه از این بازار باشیم.

در شرایط کنونی بازارهایی مانند سکه، طلا، ارز و خودرو  نیازمند نظارت و کنترل بیشتری هستند، از این رو می توان قانون مالیات بر عایدی سرمایه در تمام این بازارها عملیاتی شود.

بهادری افزود: در شرایط کنونی بازارهایی مانند سکه، طلا، ارز و خودرو  نیازمند نظارت و کنترل بیشتری هستند، از این رو می توان قانون مالیات بر عایدی سرمایه در تمام این بازارها عملیاتی شود که قطعا این اقدام از بروز دلال بازی جلوگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه قانون مالیات بر عایدی سرمایه باید به صورت یکپارچه در تمام بازارهای اقتصادی اجرایی شود، گفت: اجرای تک بعدی این قانون در بازار مسکن، قطعا موجب بروز تلاطم در بازارهای دیگر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره تعامل و همکاری وزارتخانه با سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، گفت: اجرای این قانون نیز در ساماندهی بازار مسکن موثر است، در شرایط کنونی بیش از سه میلیون واحد خانه خالی از سکنه در کشور وجود دارد، حال اگر این مساکن ساماندهی شود، می توان بخش عمده ای از کمبودها را رفع کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم مقابله با احتکار مسکن در کلانشهرها تأکید کرد و گفت: البته در شرایط کنونی پایگاه اطلاعاتی دولت و وزارت راه و شهرسازی برای اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی کامل نیست، از این رو دولت باید هر چه سریع تر نسبت جمع آوری اطلاعات اقدام کند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا