گزارش و گفتگو
۱۳۹۸/۰۲/۳۰          افزایش ساخت و سازها؛ کلیدی ترین راه کار بهبود وضعیت مسکن

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: کلیدی ترین راه کار بهبود وضعیت مسکن و کاهش قیمت ها، افزایش تولید و ساخت و ساز است.

به گزارش نای قلم، سیدهادی بهادری در گفتگویی متذکر شد: متأسفانه در شرایط کنونی بسیاری از سازندگان بخش خصوصی انگیزه ای برای فعالیت در این عرصه ندارند.

وی افزود: افزایش سقف تسهیلات ساخت و ساز مسکن موجب کاهش تورم در این بازار، کاهش قیمت مسکن و اشتغال زایی در کشور می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس بر لزوم هدایت نقدینگی و تسهیلات بانکی به سمت حوزه تولید و ساخت و ساز مسکن تأکید کرد و گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن در حوزه خرید و فروش نتیجه ای جزء افزایش قیمت ها و تورم در این حوزه ندارد، بنابر این هر زمان که ما میزان تسهیلات را بالا برده ایم، قیمت مسکن به میزان افزایش وام، بالا رفته است.

وی ادامه داد: در مقابل، افزایش سقف تسهیلات ساخت و ساز مسکن موجب کاهش تورم در این بازار، کاهش قیمت مسکن و اشتغال زایی می شود.

بهادری با اعلام اینکه بر اساس آمارها، سهم مسکن از سقف 800 هزار میلیارد تومانی تسهیلات بانکی حدود 40 هزار میلیارد تومان است، افزود: در شرایط کنونی بخش قابل توجهی از تسهیلات 40 هزار میلیاردی به حوزه خرید و فروش مسکن اختصاص داده می شود و عملا سهم بخش ساخت و ساز بسیار محدود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اولویت کنونی این است که سهم بخش مسکن از تسهیلات 800 هزار میلیارد تومانی بالا برود تا بتوانیم اعتبارات مناسب و قابل قبولی را برای حوزه ساخت و ساز در نظر بگیریم.

وی افزود: به نظر من سهم بخش مسکن از تسهیلات 800 هزار میلیارد تومانی باید به 10 درصد افزایش یابد، یعنی آنکه سهم حوزه مسکن از تمام تسهیلات باید به حدود 80 هزار میلیارد تومان برسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا مجلس از سیاست های جدید برای تولید گسترده مسکن و افزایش عرضه حمایت می کند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا