گزارش و گفتگو
۱۳۹۷/۰۳/۲۳          جشنواره شعر رضوی ویژه کودکان؛ فرصتی مناسب برای گسترش فرهنگ رضوی

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، جشنواره شعر رضوی ویژه کودکان و نوجوانان را فرصتی مناسب برای گسترش فرهنگ رضوی دانست.

به گزارش نای قلم، جواد زاهدی در گفتگویی، اظهار داشت: شانزدهمین دوره جشنواره رضوی ویژه کودک و نوجوان دهه کرامت امسال در آذربایجان غربی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره رضوی ویژه کودکان و نوجوانان در 10 محور موضوعی در تمام مراکز کانون اجرا می شود، هدف از برگزاری جشنواره رضوی را پرورش کودکان و نوجوانان با استفاده از معارف رضوی عنوان کرد.

زاهدی اضافه کرد: از سوی دیگر گسترش کتاب‌خوانی از طریق مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) به ویژه حضرت امام رضا(ع)، شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان کتاب‌های فرهنگی مرتبط با فرهنگ رضوی و کمک به تولید و انتشار گسترده این آثار از دیگر اهداف برگزاری هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی به شمار می‌رود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اضافه کرد: سال گذشته ۷۵ اثر از آثار استانی در بخش های مختلف نشریه نگاری، ادبی و شعر رضوی جوانه ها به دبیرخانه کشوری ارسال شد که چهار برگزیده در کشور داشتیم و امسال نیز 80 اثر ارسال می شود.

زاهدی گفت: سال گذشته 2 هزار و 458 نفر با یک هزار و 867 اثر در جشنواره شرکت کرده بودند که از این تعداد 744 نفر کودک، یک هزار و 714 نفر نوجوان و مابقی شرکت کنندگان کانونی را شامل می شد.

وی اضافه کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همچنین در جشنواره های رضوی استان های مختلف به عنوان فوق برنامه شرکت می کند و امسال نیز برای شرکت در جشنواره شعر رضوی مازندران آماده می شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی، ادامه داد: جشنواره شعر رضوی ویژه کودکان و نوجوانان یک فرصت ناب، خلاقانه و مغتنم است که می‌تواند منجر به بروز اتفاقاتی خجسته در این زمینه شود.

وی اظهار امیدواری کرد جشنواره سیزدهم بتواند بیش از گذشته به ساحت قدس حضرت رضا علیه السلام ادای دین کند.

گفتنی است سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری با حضور شاعرانی از ایران و کشورهای آذربایجان، عراق و ترکیه مردادماه امسال در ارومیه برگزار می شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا