اخبار
کد خبر : 11099 ۱۳۹۹/۰۸/۰۵   ۲۱:۴۶:۵۶

استاندار آذربایجان غربی:
دورکاری کارمندان در صورت عدم رعایت محدود می‌شود

 

استاندار آذربایجان غربی گفت: هدف از اجرای دورکاری در ادارات کاهش تردد و تجمعات است اما متاسفانه شاهدیم که برخی کارمندان فرصت را مناسب دیده و به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد دارند، با ادامه این روند دورکاری را محدود خواهیم کرد.

به گزارش نای قلم، محمدمهدی شهریاری در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: پیشنهاد اعمال محدودیت های گروه ۲ به تصویب ستاد استانی رسیده و برای تایید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است.

وی افزود: صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست؛ مردم باید رعایت کنند و به مسافرت نروند.

شهریاری با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا، افزایش تعداد نمونه گیری هاست، اضافه کرد: برای اثربخش بودن این اقدام ارزنده که نقش موثری در بیمار یابی دارد نتایج سریع به اطلاع مراجعین برسد.

وی ادامه داد: افرادی که برای نمونه گیری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می کنند تا اعلام نتیجه باید تحت نظر باشند تا باعث شیوع بیماری در سطح جامعه نشوند.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از افرادی که علیرغم مثبت بودن نمونه کرونا ولی در سطح جامعه تردد دارند گفت: این افراد طبق قانون مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.

شهریاری گفت: نحوه نظارت بر اجرای محدودیت های ۳ و ۴ مورد انتقاد مردم و فعالین اجتماعی است و فرمانداران و نیروی انتظامی باید بیش از اینها بر اجرای محدودیتها نظارت داشته باشند.

رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی تصریح کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان بویژه در حمل و نقل و صنایع و صنوف کمتر از میانگین کشوری است.

شهریاری در ادامه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بانک ها تاکید کرد.

تسریع در افتتاح بیمارستان‌های تکاب و جامع زنان ارومیه و لزوم افزایش مراکز ۱۶ ساعته از دیگر موضوعاتی بود که شهریاری به آنها اشاره و تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی هم گفت: در حال حاضر استان در بدترین شرایط کرونایی از اسفندماه سال گذشته و آغاز شیوع بیماری قرار دارد.

جواد آقازاده با گلایه از بی توجهی مردم نسبت به هشدارهای بهداشتی اظهار کرد: استان در بدترین شرایط شیوع ویروس کرونا قرار دارد تمام تخت‌های آی. سی. یو و تخت‌های ویژه بیماران کرونا در استان پر شده و هنوز عده‌ای از مردم این شرایط بحرانی را قبول نکرده و مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز آخرین آمار بستری‌های ویروس کرونا در استان به یک هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است، ادامه داد: از این تعداد ۳۰۴ بیمار جدید هستند که بیشترین بیماران بستری شده را شهرستان ارومیه به خود اختصاص داده است.

آقازاده با بیان اینکه از تعداد بیماران بستری شده ۵۹۳ نفر به صورت قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۸۳۴ نفر مشکوک به این بیماری هستند، افزود: همچنین ۲۶۹ نفر در بخش آی. سی. یو بستری هستند که ۸۱ نفر از این بیماران مربوط به شهرستان ارومیه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با اشاره به آمار بیماران بدحال در استان به تعداد ۷۴ نفر گفت: امروز بر اساس آخرین آمار با فوت ۲۳ بیمار مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در استان به هزار و ۶۴۰ نفر رسید.

وی از انجام ۱۱ هزار و ۴۲ مورد تست ویروس کرونا در طول یک هفته گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۵۷۶ تست روز ۴ آبان ماه انجام شده است.

آقازاده خود مراقبتی، رعایت مسائل بهداشتی و فاصله اجتماعی و پرهیز از ترددهای بی مورد در سطح شهر و خارج از شهرستان را مورد تاکید قرار داد و از مردم خواست برای رعایت حال سلامت عموم جامعه این توصیه‌ها را مردم جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه در هفته اخیر در بدترین شرایط نسبت به زمان شیوع این ویروس قرار داریم گفت: افزایش آمار بیماران و فوتی‌ها بیانگر بی توجهی مردم به هشدارهاست که امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم این بیماری را مدیریت کنیم.

انتهای پیام/


نمایش نظرات
 
ارسال نظرات


 
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا