کیوسک
۱۳۹۸/۰۵/۱۲          زمان گفت‌وگوی اعضای خانواده به ۲۰ دقیقه کاهش یافت

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از کاهش زمان گفتگوی اعضای خانواده انتقاد کرد و گفت: مدت زمان گفتگوی اعضای خانواده از دو ساعت طی ٢٠ سال گدشته به٢٠ دقیقه رسیده است.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در همایش روز ملی ازدواج با تاکید بر اینکه انتخاب خوب، ازدواج ساده را رقم می زند، افزود: باید برای انتخاب‌های خوب جوانان و افزایش عزت نفس آنان تلاش کنیم و از فشار و اجبار بپرهیزیم چرا که در این صورت نتیجه‌ای جز واگرایی ندارد.

وی با بیان اینکه ازدواج امری است که سلامت آحاد جامعه را تضمین می کند ادامه داد: بر همین اساس باید بنای درستی را در این زمینه در جامعه با دانش روز، تجربیات جامعه خود و با نگاهی به عبرت‌هایی که تجربه جهانی در این زمینه داشته است، پایه گذاری کنیم. باید برای انتخاب های خوب جوانان، افزایش عزت نفس آنان و کرامتی که خداوند به همه انسان‌ها عطا کرده و هیچ کس حق ندارد از انسان ها بگیرد، تلاش کنیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید سعی کنیم جامعه را برای انتخاب‌های خوب به دور از فشار و اجبار آماده کنیم، ادامه داد: این امر نتیجه‌ای جز واگرایی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه باید ترویج فرهنگ ازدواج بر مبنای مفاهیم قرآنی صورت گیرد، گفت: تلاش برای ازدواج ساده و ایجاد زمینه برای مهربانی مفصل یکی از روشهای مناسب برای ترویج فرهنگ ازدواج است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تشریح ماموریت‌های معاونت امور زنان و خانواده در زمینه ازدواج وخانواده نیز توضیح داد: با همراهی وزارت ورزش و جوانان در قالب بندهای کلی سیاست‌های حوزه خانواده  و بر مبنای ماده ۱۰۲ قانون برنامه ششم و سیاست‌های اختصاصی که رئیس جمهور در موضوع خانواده ابلاغ کرد، ماموریتهایی که مهمترین آن سیاست‌گذاری کلان و ایجاد جریان قوی اجتماعی برای خانواده است، تعریف شده است.

ابتکار با بیان این‌که با تشکیل ستاد ملی زن و خانواده مصوبات حائز اهمیتی در ارتباط با موضوع ازدواج انجام گرفته است، گفت:این مصوبات به شکل ابلاغیه در قالب، آموزش های قبل حین و بعد از ازدواج به دستگاههای مسئول محول شده است. اصلاحاتی در سیاست‌های ازدواج انجام گرفته به طوریکه ساعات آموزش و مشاوره افزایش یافته است.

 انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش کیوسک اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا