برگزیده اخبار
۱۴۰۰/۰۹/۱۳ اجازه گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها نمی‌دهیم

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه متاسفانه با مهاجرت روستائیان به شهرها، حاشیه‌نشینی ایجاد و این مسئله موجب بروز برخی مشکلات شهری شده است، گفت: به هیچ عنوان اجازه گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها را نمی‌دهیم.

به گزارش نای قلم، محمدصادق معتمدیان امروز در نخستین جلسه شورای عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های استان در سال جاری اظهار کرد: ضروری است که مناطق حاشیه‌نشین در شهرها ساماندهی شوند.

وی تدوین و اجرای طرح جامعه شهری و بازنگری برخی از مفاد این طرح‌ها در شهرهای استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: تدوین طرح‌های تفصیلی در شهرهای استان در اولویت برنامه‌های شهرداری‌ها قرار گیرد .

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت بازنگری در فعالیت های ساختاری سازمان همیاری شهرداری های استان، اضافه کرد: استفاده از مدیران توانمند، در حوزه های اقتصادی، مالی و حقوقی و پاسخگویی مناسب و حل مشکلات حقوقی می تواند در برون رفت سازمان همیاری شهرداری ها از مشکلات موثر باشد.

معتمدیان با انتقاد از وضعیت نامناسب سیستم مدیریتی سازمان همیاری شهردای‌های استان و نبود عزم جدی برای رفع مسائل و مشکلات این سازمان در سال‌های گذشته اظهار کرد: تمام افراد دخیل در این موضوع باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

وی با تاکید بر ضرورت بازنگری در فعالیت‌های ساختاری سازمان همیاری شهرداری های استان، گفت: استفاده از مدیران توانمند در حوزه‌های اقتصادی، مالی و حقوقی و پاسخگویی مناسب و حل مشکلات حقوقی می تواند در برون رفت سازمان همیاری شهرداری ها از مشکلات موثر باشد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: عمل به قانون، نظارت های مداوم و برخورد با فعالیت‌های غیرقانونی در اولویت های این سازمان خواهد بود تا جایگاه واقعی سازمان همیاری شهرداری های استان به عنوان یک نهاد اقتصادی به دست بیاید.

معتمدیان با تاکید بر شفاف سازی دارایی های سازمان همیاری و مولدسازی این دارایی ها، گفت: از این دارایی ها در راستای رونق اقتصادی سازمان همیاری شهرداری ها باید استفاده شود.

استاندار آذربایجان غربی کاهش و صرفه جویی در هزینه های سازمان همیاری شهرداری‌ها را یادآور شد و افزود: این سازمان با ایجاد شرکت های توانمند و دارای رتبه وارد اجرای پروژه های عمرانی استان شده و شهرداری ها نیز با رعایت ضوابط و مقررات از ظرفیت سازمان همیاری شهرداری های استان برای اجرای پروژه های خود استفاده کنند.

وی  ادامه داد: باید تلاش شود با اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی سازمان همیاری شهرداری‌ها ها کسب درآمد کرده و سودده شود تا شهرداری ها بتوانند از مزایای این سازمان در پیشبرد اهداف سازمانی خود استفاده کنند.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از نیروهای متخصص، متعهد، با روحیه جهادی در مدیریت های شهری مورد تاکید قرار داد و افزود: برای رفع مشکلات نیازمند ترویج فرهنگ کار و تلاش و روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی هستیم.

معتمدیان برنامه ریزی مناسب در فعالیت های شهری و حضور مداوم در بین مردم و پیگیری مطالبات آنان توسط شهرداران را مورد تاکید قرار داد و افزود: مهمترین برنامه و سیاست شهرداران کاهش هزینه ها، صرفه جویی و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری ها باشد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین توجه به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کنار فعالیت‌های عمرانی را خواستار شد.

در این جلسه اعضای هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان برای اولین بار با رای اعضا و از بین شهرداران استان انتخاب و معرفی شدند.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا