برگزیده اخبار
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ مسئولان اجازه دوقطبی کردن جامعه را ندهند

استاندار آذربایجان غربی گفت: مسئولان استان با هم افزایی و استفاده از ظرفیت های استان در راستای توسعه همه جانبه استان گام بردارند و اجازه ندهند برخی از افراد با قوم‌گرایی، مذهب‌گرایی و دوقطبی کردن جامعه آنان را از مسیر خدمت به مردم منحرف کنند.

به گزارش نای قلم، محمدصادق معتمدیان امروز ششم آبان ماه در نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه با استاندار با تاکید بر حفظ وحدت، همدلی و انسجام توسط مدیریت شهری، اظهار کرد: اعضای شورای شهر و شهرداری ارومیه باید بدور از حاشیه با وحدت و همدلی در جهت حل مسائل و مشکلات مردم تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه سرعت توسعه در استان باید افزایش یابد و شهر ارومیه نیز نباید از این روند عقب بماند، افزود: شهرداری ارومیه باید به مباحث عمرانی و اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام اهتمام ویژه داشته باشد چرا که این امیدواری در مردم ایجاد شده است که این پروژه ها در کمترین زمان به بهره برداری برسند و استانداری آذربایجان غربی آماده است تا از تمام ظرفیت های قانونی خود برای کمک به شهرداری در اتمام این پروژه ها استفاده کند.

معتمدیان با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری، سیاست های کلی نظام اسلامی و برنامه های دولت سیزدهم در راستای حل مشکلات مردم، اضافه کرد: سرعت توسعه در استان باید افزایش یابد و شهر ارومیه نیز نباید از این روند عقب بماند

استاندار آذربایجان غربی افزود: شهرداری ارومیه باید به مباحث عمرانی و اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام اهتمام ویژه داشته باشد چرا که این امیدواری در مردم ایجاد شده است که این پروژه ها در کمترین زمان به بهره برداری برسند و استانداری آذربایجان غربی آماده است تا از تمامی ظرفیت های قانونی خود برای کمک به شهرداری در اتمام این پروژه ها استفاده کند.

معتمدیان ادامه داد: از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و شورای های اسلامی شهر در جهت استفاده از کمک های ملی و ظرفیت های قانونی برای کمک به شهرداریها باید استفاده شود.

وی ایجاد درآمد های پایدار توسط شهراری ها و بویژه شهرداری ارومیه را مورد تاکید قرار داد و افزود: دفتر اقتصادی استانداری آذربایجان غربی در راستای جذب سرمایه گذار برای ایجاد درآمد های پایدار شهری و رفع مسائل و مشکلات واحد های اقتصادی به شهرداریها کمک خواهد کرد.

استاندار آذربایجان غربی حل مسائل و مشکلات حاشیه نشینی در شهر ارومیه را از اولویت های مهم مدیران شهرداری ارومیه عنوان کرد و افزود: برای برنامه ریزی برای حل مشکلات مردم این منطقه احصاء سرانه های توسعه ای در حوزه های مختلف در این مناطق ضروری است.

متمدیان ادامه داد: در بازدید اخیر از برخی از مناطق حاشیه نشین ارومیه متاسفانه وضعیت موجود اصلا قابل قبول نبود و باید با برنامه ریزی ها و استفاده از ظرفیت های نهادهای حمایتی سرانه های توسعه ای در این مناطق افزایش یابد .

وی به تجربه رفع مشکلات مردم حاشیه نشین در مشهد مقدس اشاره کرد و افزود: با پیگیری های انجام شده و استفاده از ظرفیت نهاد های حمایتی کشور و استفاده از ظرفیت نمایندگان محترم مجلس توانستیم در سال گذشته ردیف اعتباری ویژه ای برای رفع مشکلات این مناطق در بودجه ایجاد کنیم.

معتمدیان با اشاره به سفرهای استانی ریاست محترم جمهور به استان ها، استفاده از ظرفیت این سفرها برای اختصاص اعتبار برای اتمام پروژه های عمرانی کلان شهری را متذکر شد و افزود: شهرداری ارومیه مشخصات فنی و مالی پروژه های کلان این شهر را برای تامین اعتبار در سفر ریاست محترم جمهور به استان آماده کند.

وی نوسازی سیستم حمل و نقل برای کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا در شهر ارومیه، افزایش سرانه فضای سبز، رفع تبعیض و اجرای عدالت در مناطق مختلف شهری و کم برخوردار را از دیگر اولویت های مهم مدیریت شهری ارومیه عنوان کرد.

در ابتدای این جلسه شهردار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه مسائل و مشکلات شهری و نکته نظرات خود را در راستای توسعه شهر ارومیه و روند کمک های دولت برای حل مشکلات این شهر عنوان کردند.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا