برگزیده اخبار
۱۳۹۹/۱۱/۰۶ الزام ثبت‌نام مشمولان سهام عدالت در سامانه سجام

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی از آن دسته از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم سهامداری را انتخاب کرده‌اند، خواست که به منظور برخورداری از سود، مشارکت در مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان سهام عدالت و سایر امتیازات آتی، در اسرع وقت اقدام به ثبت‌نام در سامانه سجام کنند.

به گزارش نای قلم، داود غفارپور امروز در گفتگویی اظهار کرد: در تاریخ ۹ اردیبهشت سالجاری با موافقت مقام معظم رهبری، آزادسازی سهام عدالت آغاز شد و مشمولان سهام عدالت با مراجعه به سایت سازمان خصوصی‌سازی در صورت تمایل می‌توانستند به‌طور مستقیم مالکیت و مدیریت سهام عدالت خود را در بورس انتخاب کرده و سهام خود را بفروشند یا نزد خود نگه‌دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: افرادی که تمایلی به در دست گرفتن مدیریت مستقیم سهام خود نداشتند، درواقع وکالت و مدیریت سهام خود را به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان واگذار کرده‌اند، به این معنا که به‌اندازه ارزش سهام عدالت خود، بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محل اقامت خود را در اختیار خواهند داشت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی افزود: چنانچه فردی نسبت به انتخاب روش مستقیم سهام عدالت اقدام نکرده باشد، به‌صورت پیش‌فرض روش سهامداری غیرمستقیم برای این فرد انتخاب ‌شده است و درواقع این فردبه‌شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان وکالت می‌دهد تا سهام وی را مدیریت کرده و سود آن را پس از واریز به‌حساب شرکت، به‌حساب فرد واریز کنند.

غفارپور ادامه داد، در استان آذربایجان غربی 2 میلیون و 277 هزار و 789 نفر مشمول سهام عدالت شده‌اند که از این تعداد یک میلیون و چهار هزار و 556 نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند و یک میلیون و 273 هزار و 233 نفر در حال حاضر سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان آذربایجان‌غربی هستند که الزامی است این افراد با ثبت‌نام در سامانه سجام، احراز هویت خود را انجام دهند.

وی اضافه کرد، تاکنون 35.2 درصد از مشمولان سهام عدالت در استان آذربایجان‌غربی در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مردم می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند در سامانه سجام ثبت‌نام نمایند و نیازی به حضور در دفاتر پیشخوان دولت نیست.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا