برگزیده اخبار
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ رشد ۲۹ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

حجم آب دریاچه در تاریخ مورد بررسی به ۴.۸۰ میلیارد متر مکعب رسیده است که نسبت به سال گذشته رشد ۱.۳۷ میلیارد متر مکعبی دارد.

به گزارش نای قلم به نقل از مطالعات پایه منابع آب، بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی جاری تا ۳۱ فروردین ماه ۹۹ نشان می‌دهد که تراز سطح آب به رقم ۱۲۷۱.۷۶ سانتیمتر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۲۹ سانتیمتری روبرو بوده است.

لازم به ذکر است که با افزایش هر سانتی متر تراز، حدود ۲۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه می‌شود.

در این بین تراز سطح آب دریاچه ارومیه نسبت به دراز مدت کاهش ۲ متر و ۸۶ سانتیمتری را به ثبت رسانده است.

وسعت دریاچه ارومیه تا ۳۱ فروردین ۹۹ رقم ۳۱۳۳.۳۵ کیلومتر مربع بوده که نسبت به وسعت سال گذشته با رقم ۲۹۴۴.۹۹ کیلومتر مربعی رشد ۳۰۴.۹۸ کیلومتر مربعی داشته است.

بررسی حجم آب دریاچه در تاریخ مورد بررسی به ۴.۸۰ میلیارد متر مکعب رسیده است که نسبت به سال گذشته رشد ۱.۳۷ میلیارد متر مکعبی و نسبت به دراز مدت با اُفت ۱۱.۲۴ میلیارد مترمکعبی روبرو بوده است.

در همین راستا فرهاد سرخوش مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به پروژه‌های ناتمام و اعتبارات لازم در زمینه احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: از ابتدا تا انتهای سال ۹۹ بیشتر پروژه‌های ملی احیای دریاچه ارومیه از طرح انتقال تونل، تصفیه خانه‌ها و انتقال آب با لوله به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی با اتمام پروژه‌ها بالغ بر سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه اضافه می شود.

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا