برگزیده اخبار
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ آذربایجان غربی در آستانه ورود به زون قرمز کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، استان در آستانه ورود به زون قرمز قرار دارد.

به گزارش نای قلم، جواد آقازاده در گفتگوی خبری با بیان اینکه افزایش مبتلایان به رقم 500، آذربایجان غربی را وارد زون قرمز می کند، کرد: ورود به این مرحله یعنی اینکه بایستی یکسری محدودیت های ویژه در استان اعمال شود.

وی با اعلام اینکه کادر درمان با تمام توان در جهت مداوای بیماران مبتلا تلاش می‌کند، افزود: ورود به زون قرمز امکانات و تخت های بیمارستانی را نیز تحت‌الشعاع قرار می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: متاسفانه شمار مبتلایان به کروناویروس در آذربایجان‌غربی به ۴۹۷ نفر رسیده است.

آقازاده به آخرین وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس در روز پنجم فروردین اشاره و اظهار کرد: امروز شمار مبتلایان به این ویروس به 497 تن رسیده و متاسفانه 40 نفر نیز جان باختند.

وی تصریح کرد: 251 نفر نیز توانستند از این ویروس جان سالم به در برده و بهبود یابند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: متاسفانه روند رو به رشد این ویروس در استان همچنان ادامه دارد و شمار مبتلیان به کروناویروس در ارومیه نیز به 170 تن رسیده است.

وی افزود: در شهرستان‌های استان نیز این ویروس در حال رشد بوده و شمار مبتلایان در بوکان به 67، خوی به 55، شاهین‌دژ به 34 و میاندوآب به 40 تن رسیده است.

آقازاده بیان کرد: مردم برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس باید در خانه‌های خود مانده و به غیر از مواقع ضروری از منزل خارج نشوند و بهداشت فردی را نیز رعایت کنند.

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا