برگزیده اخبار
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ مطبوعات؛ تجلی گاه اندیشه های جامعه

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: مطبوعات تجلی گاه اندیشه های جامعه است که می تواند باعث تعالی جامعه باشد و یا اگر از راه راست خود منحرف شود می تواند جامعه را به انحطاط بکشد.

 به گزارش نای قلم، علی اکبر گروسی در مراسم تحلیف اعضاي جديد هيئت منصفه مطبوعات استان اظهار کرد: مطبوعات رکن بسیار مهمی در جامعه هستند، رسانه ها نه در ایران بلکه در جهان نقش بسیار مهمی دارند به طوری که مطبوعات و رسانه ها چشم بیدار جامعه هستند.

وی با بیان اینکه شفاف سازی می تواند به عنوان موتور محرک سازی نیروی انسانی کشور باشد، تصریح کرد: مطبوعاتی که دغدغه مردم و جامعه را دارند می توانند کمک بسیار بزرگی را در رشد و تعالی و پیشرفت جامعه داشته باشند و مردم را به حرکت درآورند و از ایستایی خارج و پویا کنند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مطبوعات می توانند به شکوفایی اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و علمی کمک کنند، خاطرنشان کرد: مطبوعات باید در یکپارچگی و وحدت کشور فعالیت و به رسالت خود عمل کنند.

گروسی با تاکید به اینکه رسانه ها باید ایجاد نشاط کنند و ناامیدی را از اندیشه جامعه خارج کنند، افزود: ایجاد ناامیدی و تشویش اذهان عمومی نباید در مطبوعات رخ دهد، رسانه های گفتاری – نوشتاری، به ویژه فضای مجازی باید در مسیرقانون اساسی و قوانین عادی خصوصاً قانون مطبوعات باشند و مرتکب تخلف نشوند چرا که در صورت تخلف از وظایف مقرره ناگزیر باید تشکیل پرونده داد و در دادگاه کیفی یک استان با حضور هیات منصفه مطبوعات رسیدگی کرد، هیات منصفه مطبوعات در کنار دادگاه کیفری می توانند کیفیت رسیدگی ها و اجرای عدالت را مطلوب سازند.

این مقام قضایی اضافه کرد: اکنون شاهد جنگ رسانه ای و جنگ اندیشه ها در عرصه بین الملی هستیم و فضای مجازی هم مجال جولانگری افکار استکباری و نامشروع است، پس وظیفه رسانه ها و مطبوعات داخلی بسیار سنگین است و باید به رسالت اصلی خود با حفظ و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استقلال کشور از افکار و اندیشه های منحرف عمل کنیم و روشنگری و هدایت افکار عمومی می تواند بوسیله رسانه ها خصوصاً فضای مجازی حربه دشمن را خنثی کند.

در پایان این مراسم اعضاء هیات منصفه مطبوعات استان آذربایجان غربی به ادای سوگند پرداختند.

در این سوگند نامه آمده است: اکنون که اینجانب به عضویت هیأت منصفه مطبوعات انتخاب شده‌ام در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد کرده‌ و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که در انجام وظایف در هیأت منصفه مطبوعات جانب عدالت و انصاف را نگاه دارم و بدون در نظر گرفتن گرایش‌های شخصی و گروهی و با رعایت صداقت و تقوی امانتی را که از طرف عموم به من اعطا شده را محترم شمارم و خداوند را در همه حال ناظر و شهاد اعمال خود بدانم و در اجرای این وظیفه خطیر در احقاق حق و ابطال باطل بکوشیم.

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا