برگزیده اخبار
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ باغداران ارومیه ای عجله ای برای فروش نداشته باشند

شهردار ارومیه گفت: با توجه به اینکه امسال تراکم سیب در بازار زیاد و از آن جایی که نگرانی هایی در این خصوص حاکم شده است از کشاوزان درخواست داریم که عجله ای در این خصوص نکنند تا محصولشان با قیمت مناسب و نه پایین به فروش برسد.

به گزارش نای قلم، محمد حضرت پور در گفتگویی اظهار کرد: راه صادرات سیب درجه دو به کشور ترکمنستان هموار شده است که امیدواریم صادرات این محصول به کشور روسیه و افغانستان تداوم داشته باشد تا رونق اقتصادی در بخش کشاورزی رقم بخورد.

وی بیان کرد: خوشبختانه از روزسه شنبه جهت صادرات محصول سیب درجه دو چند تاجر از کشور ترکمنستان به شهر ارومیه آورده ایم.

شهردار ارومیه با بیان اینکه قیمت سیب صنعتی همان سیب زیر درختی مشخص است،  اظهار کرد: در خصوص قیمت سیب درجه دو هم مدیریت شهری ارومیه این نوع سیب را طی هفته گذشته با قیمت یک هزار و 800 تومان از میدان میوه و تره بار به تعداد 10 کامیون به کشور ترکمنستان صادر کرد.

به گفته وی صادارات سیب درجه دو آغاز شده و در تلاشیم تعداد کامیون ارسالی برای صادرات به خارج از کشور را به 50 الی 60 کامیون برسانیم، سیب های درجه دویی که کشاورزان عموما نمی خواهند این نوع محصول در سردخانه بماند و خواستار صادرات آن هستند.

شهردار ارومیه از کشاورزان درخواست کرد تا تحت تاثیر برخی از این فضاهای رسانه های قرار نگیرند تا محصول خود را ارزان در بازار بفروشند.

به گفته وی در تلاشیم امسال برای صادرات محصولات کشاورزی راهکار مناسب پیدا کنیم و امید است با توجه به اینکه راه جهت صادرات با صادرات سیب درجه دو به کشور ترکمنستان هموار شده است با صادرات این محصول به کشور روسیه و افغانستان این حرکت تداوم داشته باشد تا رونق اقتصادی در بخش کشاورزی رقم بخورد.

شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: در خصوص سیب زیر درختی و صنعتی هم  که از عهده ما خارج است به غیر از کارخانه های که  سود و زیانی که کارخانه ها انجام می دهند در آن هیچ دخل و تصرفی نداریم  مگر با صادرات و تولیدات مناسب که باشد.

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا