برگزیده اخبار
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ تراز سطح آب دریاچه روند کاهشی در پیش گرفت

تراز سطح آب دریاچه در روز ۱۵ تیرماه به ۱۲۷۱.۷۵ سانتیمتر از سطح دریا رسید که این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱۲۷۰.۶۹ سانتیمتر افزایش و نسبت به میانگین دراز مدت ۲.۸۸ متر کاهش یافته است.

به گزارش نای قلم، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه، سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۴۸سانتیمتر افزایش یافته است.

سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۴۸ سانتیمتر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۳.۷۲ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۱۵ تیرماه سال جاری ۳۱۲۵.۵۱ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۲۱۹.۵۱ کیلومتر مربع کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۳۸۹.۱۱ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

لازم به ذکر است؛ حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۱۵ تیر ماه سال جاری، ۴.۷۷ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۸۸ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۱.۳۱ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۵ تیر ماه سال ۹۸ حدود ۱۲۷۱.۷۵ متر و وسعت دریاچه ۳۱۲۵ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا