برگزیده اخبار
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ مطب پزشکان استان امسال به دستگاه کارتخوان تجهیز می شود

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به بند (ی) بخشنامه مربوط به احکام مالیاتی قانون بودجه سال 1398 گفت: تمام حرف و مشاغل پزشکی استان از ابتدای امسال ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی هستند.

به گزارش نای قلم، حسن کوماسی در گفتگوی خبری با بیان اینکه از ابتدای امسال جلسات مختلف توجیهی در خصوص چگونگی به کارگیری سامانه های بانکی در مطب پزشکان استان تشکیل شده است، اظهار کرد: مطابق بند(ی) از تبصره(6) احکام مالیاتی قانون بودجه سال 1398، تمام صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلف هستند در چهارچوب آئین نامه تبصره(2) ماده( 169) قانون مالیات های مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از ابتدای امسال از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

وی استفاده از پایانه فروشگاهی توسط تمام فعالان اقتصادی در همه مشاغل از جمله فعالان در حرف مختلف پزشکی را ابزاری برای شفافیت بیشتر فعالیت های اقتصادی و برقراری عدالت مالیاتی عنوان کرد و افزود: دسترسی سازمان امور مالیاتی به بانک های اطلاعاتی و اطلاع درست از درآمد ها و دارایی ها، از پیش شرط های اصلی ایجاد شفافیت و عدالت مالیاتی است .

 مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر لزوم گسترش تعاملات فی ما بین جامعه پزشکی ودستگاه مالیاتی استان اظهار امیدواری کرد استفاده از دستگاه های کارتخوان به رفع سوء تفاهم های احتمالی منجر شود.

کوماسی با بیان اینکه آذربایجان غربی جزو استان هایی است که فرار مالیاتی پزشکان درآن اندک است، افزود: نصب کارتخوان یکی از راه های شفافیت و مقابله با فرار مالیاتی موجود در این حوزه است ولی تنها راه نیست .

انتهای پیام/


 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا