مقالات
۱۴۰۰/۰۲/۱۴          باند اراذل و اوباش در خوی متلاشی شد

تعدادی از اراذل و اوباش خوی در درگیری با سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به هلاکت رسیدند .

به گزارش نای قلم، امروز تعدادی از اراذل و اوباش شهرستان خوی در درگیری مسلحانه با سربازان گمنام امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به هلاکت رسیدند و تعدادی از آنها نیز دستگیر شدند.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی نیز در این خصوص بیانیه ای به این صادر کرد:

با سلام و عرض ادب خدمت شهروندان عزیز و گرانقدر خوئی

شهادت مولای متّقیان، اوّلین شهید محراب و پرچمدار عدالت تسلیت باد.

به اطّلاع شهروندان و مردم ولایت مدار دارالمومنین شهرستان خوی می رساند به موجب اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قوّه قضائیّه پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی، گسترش عدل، مسئول تحقّق بخشیدن به عدالت و کشف جرم و تعقیب و مجازات مجرمین و اجرای حدود و مقررّات مدّون جزائی اسلام است.

یکی از موضوعات راهبردی جامعه امروز ما که به عنوان پدیده نوظهور و شوم، موجب نارضایتی شهروندان و مردم عزیز شده است، موضوع جُولان و فعالیّت های مجرمانه اراذل و اوباش است که به طُرُق گوناگون و با ارتکاب انواع جرائم خشن، باعث سلب آرامش و امنیّت شهروندان می شوند.

دادستانی خوی با عزمی قاطع و جدیّت تمام، برخورد با هنجارشکنان و اخلال کنندگان نظم و امنیّت عمومی شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

شهروندان بدانند برخورد قضایی با اراذل و اوباش، نیازی به شاکی خصوصی نداشته و دادستانی به عنوان مدّعی العموم، در دفاع از امنیّت جامعه و تامین آسایش و آرامش شهروندان، با ورود به این موضوع، به مردم شریف و شهروندان عزیز خوئی اطمینان خاطر می دهد که اجازه نخواهد داد امنیّت عمومی مردم و جامعه، به مخاطره بیفتد‌.

دستگاه قضایی در برخورد قاطع و سخت با مجرمان حرفه ای و اراذل و اوباش و افراد مخلّ نظم و امنیّت عمومی جامعه و امنیّت شهروندان و مجازات حداکثری آنها، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تضمین امنیّت شهروندان در تمام ابعاد، از جمله وظایف و تکالیف دستگاه قضایی و کارگزاران امنیّتی است.

شهر دارالمومنین خوی، در جایگاهی نیست که جُولانگاه اراذل و اوباش و افراد مخلّ نظم و امنیّت شهروندان بوده باشد.

مساله برخورد با اراذل و اوباش و اخلال کنندگان نظم و امنیّت جامعه، از جمله سیاست های اولویّت دار دستگاه قضایی بوده و دادستانی خوی به عنوان خادم و حافظ امنیّت مردم، با این پدیده شوم که امنیّت روانی جامعه و شهروندان را هدف قرار داده و عدّه ای می خواهند در این دارالولایه ناامنی و ارعاب ایجاد کنند به سختی مقابله خواهد کرد.

اراذل و اوباش در سال‌های اخیر، رویکرد سنّتی خود را تغییر داده اند. بر این اساس، دادستانی به منظور مقابله با پدیده اراذل و اوباش و اخلال کنندگان نظم عمومی شهروندان و عوامل ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، حمل کنندگان انواع سلاح های سرد و گرم، قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش را تشکیل داده و با افرادی که در جامعه مبادرت به ایجاد ناامنی، آزار و اذیّت شهروندان، هنجارشکنی و سرقت و سایر اعمال مجرمانه خشونت بار نمایند، برخوردی سخت، قاطع و مستمر خواهد نمود.

به اطّلاع شهروندان خوئی می رساند در راستای مقابله جدّی و قاطع با پدیده اراذل و اوباش و اخلال کنندگان امنیّت و نظم عمومی جامعه و در نتیجه عملیّات غرورآفرین سربازان گمنام امام زمان (عجّ اللّه تعالی فرجه الشّریف)، تعدادی از اراذل و اوباش که مسّلح به  انواع سلاحهای گرم و سرد جنگی بوده و اقدام به مقابله مسلّحانه با مامورین عمل کننده نموده بودند کشته شدند.

در پایان، شهروندانی که به نحوی از انحاء مختلف و در نتیجه افعال مجرمانه اراذل و اوباش و اخلال کنندگان نظم و امنیّت عمومی جامعه، به حیثیّت، جان، مال و آبروی آنان آسیب و لطمه ای وارد شده است می توانند با مراجعه به دادستانی خوی، مراتب تظلّم خواهی خویش را اعلام و اظهار کنند.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات


 
برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا