مقالات
۱۳۹۹/۱۱/۲۴          یک زن ۳۰ ساله در سد مهاباد غرق شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: یک زن ۳۰ ساله ظهر امروز جمعه در دریاچه سد این شهر غرق شد.

به گزارش نای قلم، رحمان احمدی با اشاره به دریافت تماس‌های مردمی در خصوص غرق شدن فردی در داخل سد مهاباد، افزود: با حضور ماموران آتش‌نشانی سه نفر از غواصان آموزش دیده این سازمان کار گشت‌زنی در محدوده حادثه را آغاز کرده وتوانستند جسد بی‌جان این زن را از آب بیرون کشیده و برای تحقیقات بیشتر به اورژانس بیمارستان انتقال دهند.

وی اضافه کرد: هنوز جزئیات این حادثه و علت فوت یا غرق شدن این فرد مشخص نبوده و هویت وی نیز معلوم نیست.

 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد با بیان اینکه این دومین مورد غرق شدگی در سد مهاباد است در سال جاری اظهار داشت: با وجود هشدارهای آب منطقه‌ای آذربایجان غربی و امور آب مهاباد مبنی بر ممنوعیت شنا، هرساله شاهد غرق شدن تعدادی از شهروندان و مسافران این شهرستان در داخل سد مهاباد هستیم.

به گزارش ایرنا، سد مهاباد یکی از سدهای بزرگ آذربایجان‌غربی و جزو ۱۰ سد پرآب کشور است؛ جاده‌های ارتباطی مهاباد به سردشت و پیرانشهر که از حاشیه دریاچه سد عبور می‌کند مهمترین مکان گردشگری این شهرستان است که مردم به ویژه در ایام تعطیلی در کنار آن اقدام به گردش می‌کنند.

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ پرسنل عملیاتی، چهار غواص با مدرک بین‌المللی  و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/ 


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا