مقالات
۱۳۹۹/۱۰/۱۳          برگزاری کارگاه آموزشی تکنیک‌های کشت بافت درختان میوه و گیاهان دارویی

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: کارگاه آموزشی تکنیک‌های کشت بافت درختان میوه و گیاهان دارویی به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می شود.

به گزارش نای قلم، دکتر حبیب ولی‌زاده در گفتگویی اظهار کرد: این دوره توسط گروه پژوهشی تولید و بهبود متابولیت های ثانویه گیاهی به صورت تئوری و عملی ویزه  فارغ‌التحصیلان و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های کشاورزی، بیوتکنولوژی، زیست‌شناسی، گیاهان داروئی، باغبانی و صنایع غذایی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: مبانی کشت بافت گیاهی و کاربردها، فرمولاسيون محیط کشت و تهیه استوك ها، بافرها و تهیه محیط کشت، هورمون و کاربردهای آن در کشت بافت،  روشهای تکثیر گیاهان در شرایط درون شیشه ای و تهيه ريزنمونه گياهي و كشت درون شيشه اي  برخی گیاهان دارویی و درختان میوه از جمله سرفصل های ارائه مطالب این کارگاه است.

ولی‌زاده افزود: حداکثر ظرفیت ثبت‌نام برای این دوره علمی و کاربردی 20 نفر بوده و اولویت با کسانی است که زودتر ثبت‌نام کنند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: در پایان دوره افراد فعال و علاقه مند، در مرکز کشت بافت جهاد دانشگاهی دعوت به همکاری می شوند.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا