مقالات
۱۳۹۹/۰۸/۱۷          بارش نخستین برف پاییزی در ارتفاعات چالدران و اشنویه

بارش نخستین برف پاییزی در دومین ماه فصل پاییز ارتفاعات شهرستان های مرزی چالدران و اشنویه در آذربایجان‌غربی را سفیدپوش کرد.

به گزارش نای قلم، در پی بارش باران و کاهش دمای هوا، بارش برف ارتفاعات مشرف به روستاهای "عیسی قولیک" و "سجریک" در شهرستان مرزی چالدران را فرا گرفت و چهره ای زمستانی به این کوهستان‌ها بخشید.

 در شهرستان مرزی اشنویه هم به دنبال بارش باران رحمت الهی و برودت هوا رخت زمستانی کوهستان‌های "رندوله"، "کلا‌شین"، "سپی‌ریز" ،"زردکوه " و "سیاه‌کوه" را پوشاند.

بارش برف پاییزی در ارتفاعات این شهرستان ها علاوه بر خوشحالی کشاورزان موجب کاهش محسوس دمای هوای این مناطق به میزان چهار درجه و غافلگیری اهالی شده و مردم را مجبور به استفاده از وسایل گرمازا و پوشاک زمستانی کرده است.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی هم از تداوم فعالیت سامانه بارشی و بارش باران و رعدو برق همراه با وزش باد در استان خبر داد و اعلام کرد این سامانه تا روز دوشنبه اغلب مناطق استان بویژه نیمه جنوبی را تحت تاثیر قرار می دهد .

در این مدت کاهش سه تا چهار درجه ای دمای هوا، آب گرفتگی معابر شهری، لغزندگی و کاهش دید در جاده های مواصلاتی دور از انتظار نیست و حفظ آمادگی برای مقابله با حوادث احتمالی و توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی ضروریست.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا