مقالات
۱۳۹۹/۰۷/۱۳          دانش‌آموزان در مدرسه ماسک‌های خود را با هم عوض می‌کنند

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به وجود مشکلات در بازگشایی مدارس گفت: فرهنگ استفاده از ماسک شخصی و اهمیت قضیه بیماری کوویید 19 هنوز در مدارس نهادینه نشده به طوری که دانش آموزان ماسک های خود را با هم عوض می کنند.

به گزارش نای قلم، امیر بهزاد در سومین کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده بیان داشت: باید بيماري كووييد را جدی بگیریم متاسفانه حساسیت‌ها نسبت به اين بيماري در سطح شهرستان کمرنگ شده است و مردم فکر می کنند بیماری در حال به پایان رسیدن است.

او تاکید کرد: شهروندان همچنان باید از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون و پروتکل های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری رعایت کنند.

بهزاد افزود: در مورد بازگشایی مدارس مشکلات و آسیب‌هایی داریم در داخل مدرسه بر پروتکل‌های بهداشتی نظارت داریم ولی در بیرون از مدارس اولیای دانش آموزان بدون استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث انتقال بيماري مي شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان کرد: همه سازمان‌ها و ارگان‌ها منجمله صدا و سیما، آموزش و پرورش مانند روزهای اول شیوع بیماری کرونا باید حساس باشند پیک سوم بیماری در حال گذر است.

او بیان کرد: در حال حاضر تمام بیمارستان‌های مرکز استان پر شده است و تمام بخش‌های مراقبت‌های ویژه در حال پرشدن هستند تعداد بیماران شهرستان مهاباد به نسبت 2 هفته گذشته از پنج نفر به 42 نفر افزایش یافته است.

در این جلسه سرپرست مرکز بهداشت مهاباد نیز طی سخنانی به چالش های اساسی بیماری کرونا در شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه تجمعات انسانی در مراکز تجاری و در داخل بازار، برگزاری مراسمات عروسی، مجالس ترحیم، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ادارات دولتی شهرستان افزایش یافته استفاده از ماسک در بین مردم کم شده است که نشان دهنده چرخش ویروس در شهرستان است.

او افزود: از زمان آغاز بازگشایی مدارس فعالیت بوفه های مدارس تعطیل شده ولی در جلو مدارس و در داخل بازار شاهد فعالیت فروشندگان دوره گرد هستیم.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا