مقالات
۱۳۹۹/۰۶/۳۰          اجرای پویش همسایه مهربان در محلات ارومیه

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه از اجرای پویش همسایه مهربان در سطح محلات شهر ارومیه خبر داد.

به گزارش نای قلم، ناصر رکاب در گفتگویی اظهار کرد: پویش همسایه مهربان ایفای مسئولیت اجتماعی برای تقویت همدلی و ترویج نیکوکاری است.

وی افزود: نیکی به همسایه بخش اعظمی از توصیه‌های ائمه اطهار به مسلمانان بوده ودر آیات، احادیث و روایات کثیری توجه به اوضاع و احوال همسایه و نیکی به آنان مورد توصیه و تاکید واقع شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه با بیان این موضوع که در آموزه‌های دینی ما، همسایه نسبت به همسایه حقوق متعددی دارد اضافه کرد: بر اساس حدیثی از نبی مکرم اسلام حق همسایگی و حق خویشاوندی و حق برادری همسایگان نسبت به همدیگر از جمله این حقوق بوده و طبق همین آموزه‌های ارزشمند، همسایگان باید در مصائب و تنگناها و گرفتاری‌های زندگی در جهت یاری یکدیگر گام بردارند و از مشکلات زندگی همدیگر گره‌گشایی کنند.

رکاب مشارکت شهروندان ارومیه در طرح‌های نیکوکاری و توجه به مسئولیت اجتماعی را به عنوان بارزترین ویژگی شهروندان فهیم ارومیه توصیف و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای اجرای پویش همسایه مهربان در سطح محلات با هدف تجمیع اقلام آموزشی، مواد غذایی، کالا و اثاثیه خانگی اعم از دست اول و دست دوم و مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی و توزیع آن در بین اقشار کم‌برخوردار جامعه در شرایط امروز جامعه می‌تواند به بهبود روحیه و ارتقای سطح عواطف و احساسات تمام اقشار جامعه به ویژه نیازمندان بینجامد.

وی توصیه‌ها و تاکیدات شهردار ارومیه در کنار حمایت‌های اثربخشی که برای طراحی و پیاده‌سازی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی از سوی ایشان ارائه می‌شود را به عنوان محرک و مشوق اصلی چنین برنامه‌هایی عنوان کرد و افزود: پویش همسایه مهربان با همکاری فرهنگسراهای شهرداری ارومیه و مشارکت بسیار امیدبخش شهروندان ارومیه هم اکنون در حال اجرا بوده و در شش نقطه شهر واحدهای تجمیع اقلام و هدایای شهروندان استقرار یافته‌اند.

بر اساس اطلاعیه صادره شهروندانی که قادر به تحویل هدایا و اقلام خود به صورت حضوری نیستند یا امکانات لازم را برای انتقال اقلام وهدایای خود به ایستگاه‌های تجمیع مستقر در سطح شهر را نداشته باشند می‌توانند با شماره تلفن‌های 32378843 و شماره همراه 09148160589 تماس حاصل کنند تا همکاران واحد پشتیبانی سازمان با مراجعه به درب منازل آنان نسبت به تحویل و انتقال اقلام و هدایای آنان اقدام کنند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا