مقالات
۱۳۹۹/۰۶/۲۲          آغاز ثبت‌نام متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی در آذربايجان غربي

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و آغاز ثبت‌نام از متقاضیان راه‌اندازی کسب وکاهای خانگی در استان توسط جهاد دانشگاهی با ظرفیت  ٥٠٠  نفر خبر داد.

به گزارش نای قلم، امین رستم زاده در گفتگویی با اعلام اینکه این طرح با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود، اظهار کرد: علاقمندان به راه اندازی کسب و کارهای خانگی می توانند با مراجعه به سایت inhb.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند.

وی ادامه داد: ثبت نام از ابتدای شهریورماه همزمان با سراسر کشور آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه پیدا خواهد کرد.

رستم زاده گفت: شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح حداقل ۱۸ سال سن، بومی استان محل ثبت‌نام، عدم اشتغال تمام‌وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.

رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی اظهار کرد: متقاضیان پس از ثبت‌نام، غربال‌گری و راستی آزمایی می‌شوند سپس به متقاضیان آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار ارائه می شود.

رستم زاده اضافه کرد: پس از پیاده‌سازی قابل قبول الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در ۹ استان با ظرفیت ۲۰ هزار نفر به صورت پایلوت طی سال‌های ۹۶ تا ۹۸، این طرح در ۳۱ استان کشور به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم داده می شود.

وی در خصوص فاز اول طرح الگوی نوین مشاغل خانگی، اذعان کرد: فاز اول طرح با شناسایی 21 رسته شغلی و ثبت نام شش هزار و 100 متقاضی اولیه و شناسایی چهار هزار و 500 متقاضی اصلی با موفقیت به اتمام رسید و در فاز دوم این طرح بیش از 10 هزار 700 نفر به ساعت کارگاه‌های آموزشی و عملی و مشاوره رایگان ویژه متقاضیان مشاغل خانگی ارائه شد و در فاز سوم این طرح  نیز با شناسایی 25 تسهیلگر در رسته های مختلف، یک هزار و 698 نفر طی مراحل اتصال به بازار و بنگاه‌های بالا دستی، سه هزار و 638 نفر ارائه خدمات هدایت و مشاوره جهت ارتقا کمیت و کیفیت محصولات خانگی، 10 متقاضی مرحله برندسازی و استانداردسازی، 2 هزار و 457 متقاضی مرحله تنظیم برنامه های تولید و فروش را طی کرده اند و همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های بعمل آمده در فاز اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی  برای 500 نفر از متقاضیان مشاغل خانگی اشتغال ایجاد خواهد شد که جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد توسعه ای در جهت آموزش، توانمندسازی و مشاوره متقاضیان کسب و کارهای خانگی همکاری و کمک خواهد کرد تا متقاضیان از مرحله تولید به مرحله بازار برسند.

وی با اشاره به نقش مشاغل خانگی در اقتصاد کشوراظهار کرد: با توجه به نقش و اهمیت کسب و کارهای خانگی در رشد تولید و کمک به چرخه اقتصادی کشور، مشاغل خانگی باید جایگاه واقعی خود را در اقتصاد خانوارها پیدا کرده و نهادهای متولی نیز به توسعه آن کمک کنند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا