مقالات
۱۳۹۹/۰۶/۱۱          باند کلاهبرداری اینترنتی توسط فتا سردشت متلاشی شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از شناسایی و دستگیری افرادی خبر داد که با طراحی صفحاتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کردند.

به گزارش نای قلم، سرهنگ اکبر نصرتی در گفتگویی اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از طریق یک صفحه اینستاگرامی اقدام به خرید کرده و فروشنده پس از دریافت مبالغی؛ دیگر پاسخگو نیست، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان سردشت قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و کارشناسی صورت گرفته گردانندگان صفحه مورد نظر که سه نفر بودند مورد شناسایی قرار گرفتند و با دستور مقام قضایی به پلیس انتقال داده شدند.

این مقام مسئول گفت: در بررسی‌های بعمل آمده از افراد مذکور مشخص شد این افراد با طراحی صفحه اینستاگرامی و با بارگزاری فیلم و تصاویری از اجناس و تبلیغ آن‌ها در این صفحه، کاربران را به خرید ترغیب و تشویق می‌ کردند.

وی افزود: این مجرمان سایبری جهت انجام اقدام مجرمانه خود کارت‌های بانکی را از افراد ناآگاه اجاره می کردند و پس از واریز وجه به این حساب‌ها هیچ کالایی را برای خریداران ارسال نمی‌کردند.

نصرتی با اشاره به اینکه تبلیغ هر کالایی در شبکه‌های اجتماعی دلیلی بر وجود خارجی و معتبر بودن آن نمی‌باشد، گفت: نیازمندی‌های خود را از منابع معتبر تهیه نموده و به هیچ عنوان جهت خرید از لینک‌های ارائه شده در شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنید.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی گفت: شهروندان جهت دریافت مشاوره، راهنمایی و گزارش هر گونه عمل خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا اقدام کنند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا