مقالات
۱۳۹۹/۰۵/۲۲          پلمب 14 واحد صنفی در مهاباد

سرپرست مرکز بهداشت مهاباد گفت: 14 واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای مهاباد پلمب شدند.

به گزارش نای قلم، قاسم امینی در گفتگویی اظهار کرد: با توجه به دستور العمل ستاد ملی کرونا مبنی بر اجرای پویش ملی همگانی "من ماسک می زنم" تمام ادارات، ارگان ها، اصناف و اماکن عرضه مواد غذایی ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی هوشمند جهت پیشگیری از بیماری کرونا ویروس هستند.

وی افزود: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن 18 نفر بازرس بهداشت محیط و حرفه ای در قالب تیم های دو نفره با همکاری اصناف، صنعت، معدن و تجارت، اماکن، دامپزشکی و استاندارد جهت بررسی نکات و دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، اصناف، ادارات نظارت دارند.

امینی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن  و اصناف از ابتدای تیر تاکنون 23 واحد صنفی شامل 2 سوپر مارکت، یک کبابی هشت آرایشگاه زنانه، 2 قلیان سرا پلمپ شده که در هفته های گذشته نیز پنج قلیان سرا و چهار قهوه خانه دیگر نیز پلمب شده بود.

سرپرست مرکز بهداشت مهاباد بیان داشت: چهار واحد نانوایی و شش واحد تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی متخلف پس از تشکیل پرونده توسط اصناف به مراجع قضایی جهت برخورد قانونی معرفی شدند.

وی در پایان اضافه کرد: از تمام شهروندان تقاضا داریم موارد تخلف بهداشتی و یا پیشنهادت و انتقادات خود را از طریق تماس با سامانه 190 وزارت بهداشت و یا شماره تلفن 42442250 مرکز بهداشت مهاباد مطرح کرده تا کارشناسان در کوتاه ترین زمان اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا