مقالات
۱۳۹۹/۰۴/۲۹          پلمب 9 واحد صنفی در مهاباد

کارشناس مسئول بهداشت محیط مهاباد گفت: در راستای اجرای طرح تشدید ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکنون 9 واحد صنفی پلمب شده است.

به گزارش نای قلم، علی رحیمی در گفتگویی اظهار کرد: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و دستورالعمل ارسالی از ستاد ملی کرونا با واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد قانونی می شود.

وی اضافه کرد: تعداد پنج قلیان سرا که به صورت شبانه فعالیت داشتند و چهار قهوه خانه  به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و عدم تمکین از قانون با حضور اداره اصناف پلمب شد.

رحیمی افزود: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، مبنی بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن مسقف، تیم  ویژه برخورد با فعالیت واحدهای صنفی متخلف از اولین روز ها اجرای دستور العمل اخطاریه هایی را به صاحبان واحدهای صنفی در این شهرستان صادر کرده بود ولی با توجه به بی توجهی برخی از این افراد به این دستور العمل ها، این گروه بازرسی اقدام به پلمپ موقتی  این مکان ها کردند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد اضافه کرد: در اجرای طرح تشدید مبارزه با کرونا ویروس 18 نفر از کارشناسان بهداشت محیط در قالب 9 تیم دو نفره  از ساعت 8 صبح لغایت 8 بعد از ظهر از واحدهای صنفی با حضور ادارات شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و نظارت بر اماکن عمومی ادارات و واحدهای صنفی بازدیدهای بهداشتی و نظارت بر رعایت پروتکل های پیشگیری از بیماری کووید-19 را به عمل آورند.

وی خاطرنشان کرد: تجمعات بالا در این اماکن، استفاده از قلیان مشترک و همچنین رعایت نکردن بهداشت فردی، احتمال شیوع این ویروس دراین اماکن را افزایش داده، بنابراین  لازم است که با فعالیت این اماکن برخورد قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا