مقالات
۱۳۹۹/۰۴/۰۳          برخورداری 70 درصد مشترکان چایپاره از خدمات شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب

سرپرست امور آب و فاضلاب چایپاره از برخورداری 70 درصد مشترکان این شهر از خدمات شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب خبر داد.

به گزارش نای قلم، مصطفی امینلویی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: با طراحی های انجام شده، سامانه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب چایپاره، جوابگوی نیاز 43 هزار نفر جمعیت شهری است.

وی با درخواست از مردم برای اجتناب از اتصال ناودان واحدهای مسکونی خود به شبکه جمع آوری فاضلاب، افزود: بهای خدمات جمع آوری و دفع فاضلاب مشترکان نیز براساس 70 درصد کل آب مشترکان است.

امینلویی با اشاره به اجرای طرح تامین آب شرب شهر چایپاره از محل سد آغ چای، اظهار داشت: این طرح که عملیات اجرایی آن در دست اقدام است، برای افق 1430 طراحی شده و نیاز مصرفی آب شرب شهری را تامین خواهد کرد.

وی گفت: آب شرب مورد نیاز شهر چایپاره در حال حاضر از محل چاه های موجود تامین می شود که با ظرفیت تولید 179 لیتر در ثانیه، 10 لیتر مازاد مصرف دارد.

سرپرست امور آب و فاضلاب چایپاره در خصوص تامین آب شرب روستاها نیز اظهار داشت: در حال حاضر 92 درصد مشترکان روستایی تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار دارند.

امینلویی در خصوص قطع آب در روستای "قره کندی" گفت: آب شرب این روستا در اثر بروز برخی مشکلات، دچار قطعی شده بود که با اقدامات انجام شده، آب شرب مورد نیاز مشترکان تامین شد.

وی افزود: وجود انشعابات غیر مجاز در روستاهای "قره کندی" و " یاورکندی" و عدم همکاری برخی از مشترکین در این روستاها، باعث بروز مشکل در تامین آب شرب شده بود که در تلاش هستیم با رفع این مشکلات، از کمبود و یا قطع آب در این روستاها جلوگیری شود.

امینلویی در ادامه با اشاره به نامگذاری هفته اول تیرماه به عنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب، از مشترکان خواست  با رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در مصرف آب، شرکت آب و فاضلاب را در تداوم خدمات رسانی در شهر و روستاها یاری کنند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا