مقالات
۱۳۹۸/۱۲/۱۲          مراسم تشییع پیکر سیامند رحمان برگزار شد

صبح امروز-دوشنبه 12 اسفندماه- مراسم تشییع پیکر سیامند رحمان با حضور مردم ورزش دوست اشنویه و جامعه ورزشی برگزار شد.

به گزارش نای قلم، پیکر سیامند رحمان قهرمان فقید جهان و پارالمپیک با حضور هزاران نفر از مردم قدرشناس و ورزش‌دوست آذربایجان‌غربی و شهرستان اشنویه برگزار و در آرامستان «خلیفه ملاخدر» شهر اشنویه به خاک سپرده شد.

در این آیین، «محمود خسروی وفا» رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران، «هادی رضایی» دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، شمار زیادی از ورزشکاران آذربایجان‌غربی و شهرستان اشنویه، نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار اشنویه، اعضای شورای شهر و مسئولان ادارات مختلف حضور داشتند.

پیکر پاک این ورزشکار صبح امروز با تشییع در مسجد محمد رسول‌الله (ص) این شهر با بدرقه مردم به سالن ۲ هزار نفری محلی که سیامند در آنجا تمرینات ورزشی خود را انجام می‌داد، حمل و سپس با همراهی مردم به آرامستان این شهر منتقل شد.

سیامند رحمان، قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه‌برداری پارالمپیک و جهان، عصر روز گذشته، یکشنبه بر اثر ایست قلبی در منزلش در اشنویه جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سیامند رحمان در پاراالمپیک ۲۰۱۶ «ریو» با مهار وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی تاریخ‌ساز شد؛ وی پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان عنوان کرد که در توکیو دوباره خواهد درخشید.

۲ مدال طلای پاراالمپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو، پنج مدال طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی‌های پارآسیایی ۲۰۱۰ گوانژو، ۲۰۱۴ اینچئون و ۲۰۱۸ جاکارتا از سیامند ورزشکاری برجسته در سطح رقابت‌های بین‌المللی ساخته بود.

سیامند رحمان متولد ۱۳۶۷ و اهل شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان‌غربی و وزنه‌بردار سنگین وزن ایران است که در سال ۱۳۸۷ برای اولین‌بار به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان دعوت شد.

سیامند رحمان، ملی‌پوش پرافتخار پاراوزنه‌برداری ایران همچنین به عنوان یکی از ستارگان کمپین معرفی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو معرفی شده بود.

وی همچنین چندین بار در نظرسنجی کمیته بین‌المللی پارالمپیک بهترین ورزشکار ماه انتخاب شده بود.

همچنین مراسم یادبود این جهان پهلوان از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷ امروز دوشنبه ۱۲ اسفند در سالن ۲هزار نفری ورزش و جوانان این شهرستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا