مقالات
۱۳۹۸/۱۲/۱۰          کشف بیش از 80 تن انواع سموم قاچاق و تقلبی در شهرستان مهاباد

 مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از كشف 80 تن انواع سموم تقلبی و کود شیمیایی احتكار شده به ارزش 70 ميليارد ريال در شهرستان مهاباد خبر داد.

به گزارش نای قلم، جعفر وحدت در گفتگویی افزود: برابر گزارشات دریافتی مردمی و انجام بازدیدهای مستمر از فروشگاههای سموم در سطح استان و پیگیری جدی موضوع با هماهنگی دستگاههای قضائی و نیروی انتظامی، یک انبار بزرگ غیر مجاز تدارک، تامین، توزیع و حتی تولید انواع سموم تقلبی و کودهای شیمیائی غیرمجاز در گاوداری متروکه واقع دراطراف روستای گوگ تپه شهرستان مهاباد کشف شد.

وحدت تصریح کرد: در این انبار انواع سموم و کودهای شیمیائی قاچاق، غیر مجاز و تقلبی، انواع لیبل (برچسب) انواع قوطی خالی و پاکت، دستگاههای پلمپ و ... کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: همچنین با هماهنگی بعمل آمده همزمان با انبار فوق یک فروشگاه منتصب به این واحد غیرمجاز در شهرستان مهاباد که اقدام به توزیع این سموم تقلبی می نمود ، نیز پلمپ شد.

این مسئول اضافه کرد : با هماهنگی و تعامل خوب بین دستگاههای اجرائی و قضائی و انتظامی استان و با پیگیریهای مستمر مدیریت حفظ نباتات استان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد و حمایت های عالی دادستان و فرمانداری شهرستان ،کلیه مواد کشف شده به انبار سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان حمل گردید.

وحدت خاطر نشان کرد: خوشبختانه تدارک و تامین سموم در سطح کشور و استان بیش از نیاز صورت گرفته و هیچگونه مشکل و یا کمبودی وجود ندارد. ولی اینگونه سوء استفاده ها توسط افراد فرصت طلب و سودجو که باعث توزیع ترکیبات شیمیائی غیرمجاز در بین کشاورزان می شود، علاوه بر ضرر و زیان جبران ناپذیر به کشاورزان باعث بهم خوردن مسائل زیست محیطی و بهداشتی و به خطر افتادن امنیت غذائی می گردد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: در راستای موضوع نهاده های کشاورزی بویژه سموم با همکاری و اطلاع رسانی به کشاورزان فهیم استان پیگیریهای مستمر با هماهنگی های لازم در برخورد با مفسدان اقتصادی و باندهای سازمان یافته با تشدید بازرسی های مداوم صورت می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: کشاورزان عزیز استان در برخورد با هرگونه سموم مشکوک موارد را می توانند با شماره تلفن 32720244  مدیریت حفظ نباتات استان و یا مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانها اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا