مقالات
۱۳۹۸/۱۱/۲۸          اجرای برنامه نسخه الکترونیکی بیمه سلامت در شهرستان مهاباد

اجرای برنامه نسخه الکترونیک بیمه شدگان سلامت از اول فروردین ماه سال آینده در شهرستان مهاباد کلید می خورد.

به گزارش نای قلم، مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان غربی با حضور در شهرستان مهاباد با مدیر شبکه بهداشت و درمان، رئیس مرکز بهداشت و مسئولین بیمارستان دیدار کرد.

نادر نانبخش در این نشست طی سخنانی گفت: با هدف تشکیل دولت الکترونیک تمام نسخ بیمه شدگان از حالت سنتی و کاغذی به الکترونیکی ارتقا می یابد.

وی افزود: اجرای نسخ الکترونیکی در قالب چهار برنامه استحقاق سنجی بیمه شدگان ، تبادل الکترونیک اسناد بستری، ارجاع الکترونیک در برنامه پزشک خانواده و نسخه نویسی الکترونیک در بخش خصوصی است.

نانبخش اظهار کرد: برنامه استحقاق سنجی بیمه شدگان که از سال 1396 کلید خورد و تبادل الکترونیک اسناد بستری برای اولین بار به صورت پایلوت در استان اصفهان به اجرا درآمد و هم اکنون این برنامه در سطح استان در حال اجراست و این یک طرح مشترک مابین وزارت بهداشت و بیمه سلامت بود که پایه گذاری این برنامه از بیمه سلامت شروع شد و اجرای آن فواید بسیاری برای وزارت بهداشت دارد و از دی ماه اسناد بستری بیمارستان های استان به صورت الکترونیکی دریافت می شود.

وی گفت: در شهرستان مهاباد نیز آموزش این برنامه در بخش خصوصی از اول اسفندماه آغاز شده و از اول فروردین ماه خدمات ارائه شده به بیماران در بخش خصوصی در قالب نسخ الکترونیکی انجام می شود.

نانبخش بیان داشت: هدف گذاری طرح استقرار نسخه الکترونیک در تمام درمانگاه ها و مطب های خصوصی، مراکز پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری و داروخانه هاشهرستان مهاباد از اول فرودین ماه سال آینده اجرای می شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در این ارتباط باید با مسئولان شهرستان از جمله فرماندار، امام جمعه و سازمان نظام پزشکی جلساتی را برگزار کرده و مراتب را به سمع و نظر مسئولین برسانیم.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا