مقالات
۱۳۹۸/۰۸/۲۵          تدقیق عرصه و حرایم حفاظتی تپه تاریخی حسنلو نقده

عرصه و حرایم حفاظتی تپه تاریخی حسنلو نقده با حضور مدیرکل ثبت آثار وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تدقیق شد.

به گزارش نای قلم، مصطفی پورعلی در جلسه ای که بهمین منظور در محل دفتر پایگاه ملی حسنلو تشکیل شده بود حضور یافته و به همراه محمد حسن محبعلی عضو ارشد شورای فنی وزارتخانه متبوع و مدیرکل استان اقدام به بررسی عرصه و حرایم حفاظتی تپه تاریخی حسنلو پرداخت.

بر اساس این گزارش در این جلسه ابتدا حسن شیری مدیرپایگاه ملی حسنلو ضمن خوش آمدبه مهمانان طی سخنانی گفت: تعیین عرصه و حرایم و محوطه تاریخی حسنلو یکی از مهمترین برنامه های این پایگاه و اداره کل است که از سال گذشته مراحل اجرایی آن شروع و در حال حاضر مراحل نهایی را طی می کند.

برهمین اساس جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی محوطه تاریخی حسنلو را یکی از مهمترین محوطه های باستانی کشور دانسته و آن را یکی از مهمترین ظرفیت های علمی و گردشگری استان معرفی و نسبت به توسعه آن تاکید کرد.

هم چنین مصطفی پورعلی مدیرکل ثبت آثار وزارت متبوع نیزبا اشاره به اهمیت و جایگاه با ارزش این اثر، آن را یکی از مهمترین و شاخص ترین محوطه های باستانی شمرده که باید در اسرع وقت مطالعات مربوط به تعیین عرصه و حریم آن نهایی شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا