مقالات
۱۳۹۸/۰۷/۳۰          ضعف زیرساخت ها مهم ترین دلیل عدم سفر مسافران به تكاب است

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی ضعف زیرساخت ها را مهم ترین دلیل عدم سفر گردشگران به تکاب عنوان کرد .

به گزارش نای قلم، جلیل جباری در دیداری که با فرماندار این شهرستان داشت، با بیان این مطلب گفت: تکاب ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری دارد اما متاسفانه تاکنون از این ظرفیت ها بهره برداری نشده است .

وی تصریح کرد: تا سال 96 اقدامات آنچنانی در حوزه معرفی شهرستان انجام نشده بود اما از سال 96 ما سعی کردیم تا با تهیه فیلم ونصب تابلوهای راهنما در مسیرهای منتهی به تکاب بخشی از اقدامات تبلیغاتی خود را در این منطقه آغاز کنیم .

جباری به تعاملات دستگاه ها اشاره و اظهار کرد: امسال اعتبارات خوبی در شهرستان تکاب برای حوزه گردشگری اختصاص یافته و این نوید بسیار خوبی برای این میراث فرهنگی و گردشگری است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، وجود جاذبه های گردشگری در تکاب را عاملی برای جذب گردشگران عنوان کرد و افزود: جاذبه های گردشگری این شهرستان به ویژه جاذبه های طبیعی مانند زندان برنجه می تواند مقصد گردشگران طبیعت گرد باشد و می توان با همکاری ورزش و جوانان و به ویژه فدراسیون کوهنوردی این اثر طبیعی را درسطح ملی معرفی کرد .

جباری تکاب را جزو 167 شهر دارای بافت تاریخی در کشور معرفی و اضافه کرد: تکاب جزو چهار شهر استان و 167 شهر کشور است که در شورای عالی معماری دارای بافت تاریخی مصوب داشته و این موضوع وظایف همه را برای حفظ و نگهداری این بافت ارزشمند سنگین تر می کند .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به برگزاری جشنواره فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: وزارت متبوع با هدف معرفی مناطق کمتر شناخته شده اقدام به تنظیم جشنواره هایی در سطح کشور کرده که در این راستا جشنواره ای با عنوان تخت سلیمان را برای اجرا معرفی کرده است لذا نیازمند همکاری در تمام جوانب هستیم.

جباری افزود: اگر چه زمانی که برای اجرای جشنواره انتخاب کردیم در زمستان سال جاری خواهد بود اما سعی داریم نقاط ضعف و نارسایی های زیرساختی تکاب را در غیر پیک مسافرت نشان داده و حساسیت دستگاه ها را در این زمینه بیشتر کنیم.

او ادامه داد: در حوزه بوم گردی ما دستگاه استعلام گیرنده هستیم و خوشبختانه در تکاب نیز متقاضیان راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی رو به افزایش است که متاسفانه مدت زمان پاسخ به استعلامات توسط دیگر دستگاه ها زیاد بوده و این امر در روند رو به رشد بوم گردی ها در منطقه تاثیر منفی دارد .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به راه اندازی خانه صنایع دستی در تکاب اشاره کرد و افزود: ما یک واحد خانه صنایع دستی در تکاب در حال احداث داریم که می تواند برای کارآفرینی و ایجاد حرف و اشتغال شهرستان مفید واقع شود.

در این دیدار فرماندار تکاب نیز گفت: گردشگری امروز حرف اول دنیاست و نگاه و رویکرد ما در تکاب گردشگری است و سعی داریم محوریت تمامی جلساتمان را گردشگری و توسعه آن قرار دهیم .

محمود زمانی با اشاره به راه های مواصلاتی تکاب تصریح کرد: راه های مواصلاتی و اصلاح آن به اقتصاد کمک کرده و گردشگری را رونق می دهد .

او اظهار داشت: نهادسازی را باید اصل قرار دهیم و اگر نهادی با عناوین مختلف تشکیل شود می توان با نهادسازی گام های اساسی برداشت و در زمینه گردشگری نیز باید نهادسازی کنیم .

فرماندار شهرستان تکاب ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در اجرای جشنواره تخت سلیمان افزود: باید این جشنواره در شان و شوکت تخت سلیمان و تکاب برگزار شود و در این زمینه ما نیز آماده همکاری هستیم و باید با دقت برنامه ریزی کنیم تا جشنواره به شکل عالی برگزار شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا