مقالات
۱۳۹۸/۰۷/۱۳          شناسایی 67 نقطه حادثه خیز در زمان بارش ها و ساماندهی آنها تا پایان مهرماه

شهردار ارومیه گفت: 67 نقطه حادثه خیز در هنگام بارش ها شناسایی شده است و این نقاط حادثه خیز با هدف جلوگیری از آب گرفتگی معابر و ورود آب به منازل تا پایان مهر ماه ساماندهی می شود.

به گزارش نای قلم، محمد حضرت پور در گفتگویی اظهار کرد: مدیریت شهری ارومیه با آغاز فصل بارش در آماده باش کامل خواهد بود اما از شهروندان در خواست داریم که در زمان بارش ها یاریگر شهرداری ارومیه باشند .

وی بیان کرد: شهروندان مسیر دفع آب سطحی را به شبکه های فاضلاب هدایت نکنند چرا که هدایت آب های سطحی به محل شبکه های آب فاضلاب با توجه به اینکه این شبکه ها پاسخگوی هدایت این میزان آب نیست منجر به گرفتگی معابر می شود.

حضرت پور عنوان کرد: 40 هزار از مساکن شهروندان ارومیه طبق مصوبه شورای اسلامی شهر ارومیه در مقابل حوادث بیمه شده است که این مهم از هشت سال گذشته آغاز شده است.

وی با اشاره به مشکل موجود در دره صدرا، بیان کرد: از آن جایی که انتهای دره صدرا به محل شبکه آب های سطحی وصل می شود، مدیریت می کنیم که حادثه ای در آنجا ایجاد نشود و شش کیلومتر کانال در انتهای دره صدرا احداث شده است که بتوانیم سیلگاه دره صدرا به محل هدایت آب سطحی به صورت زیر زمینی هدایت می شود وصل کنیم .

حضرت پور با بیان اینکه لایروبی کانال های شهری با هدف دفع آب های سطحی اجرا شده است، عنوان کرد: تا پایان مهر ماه تمام عملیات عمرانی جهت جلوگیری از بروز حادثه  به اتمام می رسد.

 وی در ادامه با اشاره به ساماندهی ضایعات فروشان در کمربندی خاتم الانبیا و خیابان خرمشهر، بیان کرد:  فعالیت این ضایعات فروشان باعث ایجاد جلوه زشت در شهر شده که مقابله این گونه ضایعات فروشان که در برخی موارد باعث ایجاد سد معبر هم می شود کمک رسانه ملی در قالب ارائه یک برنامه فرهنگی را می طلبد که تعرض به حقوق عموم جرم است اگر چه شهرداری با این معضل نیز مقابله می کند .

شهردار ارومیه با بیان اینکه ضایعات فروشان موجود در خیابان خرمشهر به زمینی در خاج از شهر انتقال می یابد، تصریح کرد: زمین موجود به اتحادیه مربوطه تحویل داده می شود و انتقال آن به محل جدید در جاده اشنویه تا پایان سال جاری  صورت می گیرد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا