مقالات
۱۳۹۸/۰۷/۰۸          همایش بین المللی شمس و مولانا به کار خود پایان داد

همایش بین المللی شمس و مولانا با معرفی مقاله‌های برتر و تقدیراز اجراکنندگان همایش با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران به کار خود پایان داد.

به گزارش نای قلم، همایش بین المللی شمس و مولانا با حضور دکتر ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با حضور شمس شناسان و مولوی پژوهان داخلی و خارجی در خوی به کار خود پایان داد.

 رضا جعفرپور دبیر اجرایی این همایش گفت: برای برگزاری این همایش ۲۵۱ مقاله از پژوهشگران داخلی و خارجی از کشور‌های پاکستان، بنگلادش، عراق، ترکیه، آذربایجان و فرانسه به دبیرخانه همایش رسیده بود که از این تعداد ۱۰۵ مقاله به مرحله داوری راه یافت.

 او در ادامه گفت: از مقالات راه یافته به مرحله داوری ۱۸ مقاله برتر در این همایش به صورت سخنرانی در دوروز توسط اساتید ارائه شد.

 جعفرپور افزود: در روز اول این همایش ۱۳ مقاله با موضوع‌های طلوع شمس در افق مولانا، نظرات شمس ومولانادر اندیشه‌ی دینی، فرهنگی و اجتماعی و نقد ادبی و مطالعات تطبیقی تبلور فرهنگ شمس در هنر مولانا ارائه شد.

 او تصریح کرد: در روز دوم و روز اختتامیه این همایش پنج مقاله با موضوع سهم سنایی در غزلیات مولانا توسط اساتید داخلی و خارجی با حضور ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ارائه شد.

 در پایان این همایش از سه عنوان کتاب بنام‌های مولوی در میان ما اثراستاد فاضلی، مذهب عشق اثر استاد پاپلی یزدی و کتاب مجموعه مقالات چهارمین همایش بین المللی شمس و مولانا رونمایی شد.

 انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا