مقالات
۱۳۹۸/۰۶/۰۸          فضای شهر ارومیه رنگ و بوی محرم گرفت

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه گفت: شهرداری ارومیه، در آستانه فرا رسیدن ایام ماه محرم و سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با سیاه پوش کردن و آماده سازی سطح شهر به استقبال این ماه رفته است.

به گزارش نای قلم، علی اصغر احمدزاده با اشاره به فضاسازی سطح شهر ارومیه، بیان کرد: پرچم های ویژه محرم، المان مناسبتی، بنرها و لمپوست با مضامین ماه محرم در سطح شهر در آستانه فرا رسیدن ماه محرم نصب شده است.

وی با بیان اینکه طی مراسمی در محوطه ساختمان شهرداری در میدان انقلاب پرچم ابا عبدالله الحسین(ع) به اهتزاز در آمد، گفت: مراسم سوگواری دهه اول محرم هر روز به مدت 10 روز در نمازخانه شهرداری مرکزی همراه با اقامه نماز جماعت و همچنین مراسمات سوگواری در فرهنگسراهای سطح شهر برگزار می شود.

احمدزاده با بیان اینکه هر کدام از سازمان های تابعه شهرداری ارومیه برنامه هایی را برای برگزاری هر چه باشکوه ماه محرم در دستور کار قرار داده اند، بیان کرد: برنامه های سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و مراسم زیارت عاشورا طی پنجشنبه هر هفته در یکی از سازمان های تابعه شهرداری تا اربعین حسینی برگزار خواهد شد .

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ارومیه رفت و روب عمومی شهر در ایام محرم توسط سازمان پسماند، آماده باش کلیه واحدهای سازمان آتش نشانی در راستای حفظ و امنیت عزاداران، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی، برگزاری ایستگاه های صلواتی، ارائه خدمات سازمان اتوبوس رانی به عزادارن، کمک به هیات های عزاداری از قبیل تحویل بنر و پرچم از برنامه های اجرایی در ماه محرم برشمرد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌ های گسترده و پرشور خدماتی و فرهنگی  موکب صاحب الزمان شهرداری ارومیه در ایام اجتماع عظیم اربعین حسینی کربلای معلی، عنوان کرد: در سال جاری نیز موکب صاحب الزمان (ع) شهر ارومیه با اجرای برنامه‌های گسترده خدماتی و فرهنگی در خدمت عاشقان حضرت اباعبدالله(ع) خواهند بود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا