مقالات
۱۳۹۸/۰۵/۲۶          ۲ محکوم به قصاص زندان ارومیه از دار مجازات رهایی یافتند

مدیرکل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان‌غربی گفت: ۲ نفر از محکومان به قصاص نفس در زندان مرکزی ارومیه با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافتند.

به گزارش نای قلم، حمزه بروجنی در گفتگو خبری افزود: این زندانی‌ها با نام‌های "حمید – پ" و "محمد – ت" به جرم قتل عمد به ترتیب ۶ و ۱۱ سال در زندان مرکزی ارومیه منتظر اجرای حکم اعدام بودند.

وی اضافه کرد: با پیگیری مددکاران زندان و حضور مستمر در منزل اولیای دم، سرانجام خانواده مقتول با تاسی به آموزه‌های اسلامی از شکایت خود صرف‌نظر کردند.

بروجنی بیان کرد: گذشت و بخشش، رضایت خداوند را در پی دارد و به تبعیت از این خصلت حسنه است که در قانون جزایی کشور به عطوفت اسلامی توجه ویژه شده است و در مناسبت های مختلف محکومان نادم از گناه به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و موافقت رهبر معظم انقلاب از نعمت آزادی بهره مند می شوند.

وی اجرای فعالیت های فرهنگی را از جمله اقدامات موثر در ایجاد اخلاق حسنه در بین زندانیان عنوان کرد و ادامه داد: در کنار اجرای فعالیت های فرهنگی و آموزش معارف اسلامی از جمله قرائت و حفظ قرآن کریم، آموزش های مدرسه ای نیز در زندان های استان انجام می شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا