مقالات
۱۳۹۸/۰۵/۲۵          پلمب هفت واحد عطاری غیرمجاز در ارومیه

سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی گفت: هفت واحد عطاری غیرمجاز در پنج ماهه امسال پلمب و 517 قلم داروی دست ساز، قاچاق و تاریخ گذشته به ارزش 386 میلیون و 448 هزار ریال توقیف و به مراجع قضایی ارجاع شده است.

به گزارش نای قلم، فرزاد صیادی‌فر از پلمب یک مرکز طب سنتی متخلف در ارومیه خبر داد.

وی افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده مبنی بر فعالیت غیرمجاز یک مرکزعطاری و نیز در پی رصد یک ماهه عطاری مذکور، کارشناسان اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل این معاونت با همکاری پلیس اطلاعات و بازرسی اصناف، موضوع برخورد با این واحد متخلف در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

صیادی‌فر اضافه کرد: با انجام تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی مشخص شد که این واحد عطاری در زمینه دخالت در امور درمان از جمله حجامت، زالو درمانی، ماساژ درمانی و نیز تهیه و توزیع انواع داروهای دست ساز، تقلبی و قاچاق با ادعاهای موهوم چاقی و لاغری کمک جنسی و... که حاوی ترکیبات روانگردان، مخدر و کورتون هستند، اقدام می‌کند.

سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی استان تصریح کرد: در بازدیدهای بعدی در معیت پلیس اطلاعات و بازرسی اصناف، بازرسی ضابطان قضایی از واحد مذکور 88 قلم داروی دست ساز، قاچاق و تاریخ گذشته توقیف و واحد متخلف با درخواست معاونت غذا و دارو و دستور دادستانی پلمب و به مرجع قضایی ارجاع شد.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا