مقالات
۱۳۹۸/۰۵/۱۲          اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب به طول 450 متر

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی از اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب به  طول 450 متر خبر داد.

به گزارش نای قلم، ابراهیم اصغرنژاد در گفتگوی خبری اظهار کرد: با هدف ارتقای بهداشت عمومی، جلوگیری از آلوده شدن سفره های آب زیرزمینی و نیز امکان بازچرخانی و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده، شرکت های آب و فاضلاب موظف هستند نسبت به جمع‌آوری و انتقال و تصفیه فاضلاب شهری اقدام کنند.

وی افزود: در صورت نبود این شبکه چنانچه وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند قطعاً در آینده‌ای نزدیک منابع آب با یک چالش اساسی مواجه می‌شوند، این در حالی است که با تصفیه فاضلاب شهری می توان پساب آن را در بخش صنعت و کشاورزی استفاده کرد و با این کار بهره‌وری در بخش مدیریت مصرف افزایش پیدا کرده و بخش عمده ای از آب موجود ذخیره می شود.

اصغرنژاد اظهار داشت: در همین راستا اجرای لوله گذاری شبکه جمع آوری فاضلاب به طول 450 متر در کوچه های پوراحمد 1 و 3 شهرک ولیعصر به اتمام رسیده و عملیات نصب انشعابات فاضلاب بلافاصله پس از اتمام لوله گذاری شروع شده است .

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی، به مشکلات و چالش های موجود در اجرای شبکه فاضلاب کوچه شهرک ولیعصر پرداخت و گفت: به علت سنگی بودن مسیر زمان بیشتری صرف حفاری شده است.

وی گفت: با اجرای شبکه فاضلاب کوچه های احمدپور 1و 3 شهرک ولیعصر 100 خانوار از نعمت فاضلاب بهره مند شدند که از مزایای این طرح به ارتقای سطح بهداشت عمومی می توان اشاره کرد.

اصغرنژاد در پایان با اشاره به پایین بودن درآمد سرانه خانوار در شهرستان گفت: در راستای کاهش مشکلات مشترکان به منظور خرید انشعاب فاضلاب این شرکت امکان خرید به صورت تقسیط را برای شهروندان فراهم کرده است .

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا