مقالات
۱۳۹۸/۰۵/۰۷          مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خوی به تصویب رسید

مدیر دفتر اجرای طرح های تامین و توزیع آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خوی جزء طرح های اقتصاد مقاومتی سال جاری به تصویب رسید.

به گزارش نای قلم، ستار دباغی در گفتگوی خبری وضعیت پروژه های در دست اقدام خوی را تشریح و اظهار کرد: یکی از پروژه های در دست اقدام سال جاری تامین آب مسکن مهر ولیعصر خوی به مبلغ 18 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی است.

وی افزود: برای اصلاح شبکه آب خوی از محل تامین اعتبار استانی مبلغ هشت میلیارد ریال پیشنهاد شده است که انتظار می رود در کمیته برنامه ریزی شهرستان این مبالغ پیشنهادی مصوب شود.

مدیر دفتر اجرای طرح های تامین و توزیع آب شرکت آب و فاضلاب استان خاطرنشان کرد: از نظر مخازن ذخیره نیز 31 هزار مترمکعب مخزن ذخیره داریم که 15 هزار مترمکعب توسط شرکت منابع آب ایران و شرکت آب و فاضلاب در حال اجراست لذا کمبود مخازن ذخیره آب نیز رفع می شود.

دباغی ادامه داد: در حل حاضر تامین آب شهرستان خوی از طریق منابع زیرزمینی (چاه ها) است که بحث بلند مدت تامین آب پایدار خوی از سد آغ چای توسط شرکت منابع آب استان در حال پیگیری است.

وی گفت: اما در بحث فاضلاب ما دو مدول در حال بهره برداری داریم که مدول سوم به عنوان سامانه مدول سوم فاضلاب خوی که شامل مدول سوم تصفه خانه و شبکه مربوطه با اعتبار بالغ بر 550 میلیارد ریال جزء طرح های اقتصاد مقاومتی سال 98 مصوب شده است یعنی سه طرح برای شرکت آب و فاضلاب استانی مصوب شده است که یکی مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب خوی است که با ظرفیت 15 هزار متر مکعب در شبانه روز با تلاش همکاران در سال 98 به بهره برداری می رسد.

دباغی اظهار کرد: اعتباری که از طرح های ملی استانی شده به این طرح داده شده مبلغ 34 میلیارد و 800 میلیون تومان است.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب مساکن مهر از محل اعتبارات استانی 2 سال است که در حال اجراست، افزود: موافقت نامه فاضلاب خوی بسته شده و ما فقط مجاز هستیم تصفیه خانه فاضلاب ایجاد کنیم که ما تلاش کردیم از محل تامین اعتبار استانی موافقت نامه ای به عنوان تاسیس فاضلاب مساکن مهر شهرک خوی ایجاد کنیم.

به گفته دباغی، سال گذشته 20 میلیارد و 400 میلیون ریال تخصیص یافته که 15 میلیارد تومان نیز در سال 98 پیشنهاد شده است از این رو اگر در کمیته برنامه ریزی شهرستان به تصویب برسد، گام بزرگی در این زمینه برداشته می شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا