مقالات
۱۳۹۸/۰۴/۲۱          برگزاری نخستین برنامه فرهنگی – گردشگری در جوار بنای تاریخی سه گنبد ارومیه

نخستین برنامه  فرهنگی – گردشگری با حضور پرشور اقشار مختلف مردم در جوار بنای تاریخی سه گنبد ارومیه برگزار شد.

به گزارش نای قلم، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این مراسم گفت: نیت ما معرفی آثار تاریخی است و سعی داریم تا انتهای تابستان آثار مختلف استان را با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی معرفی کنیم.

جلیل جباری تصریح کرد: آماده سازی اماکن برای استقبال مسافران، استقرار راهنمایان گردشگری، برگزاری جشنواره ها و رویدادهای گردشگری از جمله برنامه های این اداره کل برای استقابل از گردشگران است.

او اظهار داشت: در ماه های آتی استان میزبان اجرای پنجمین همایش بین المللی شمس و مولانا، آواها و نماها و جشنواره ملی گردشگری خواهد بود.

مدیرکل استان در خصوص مرمت آثار تاریخی افزود: ما عملیات احیای مسجد جامع ارومیه را آغاز کرده ایم و سعی داریم در موعد مقرر این عملیات را به اتمام برسانیم.

وی اضافه کرد: برای احداث مجموعه فرهنگی هنری شمس تبریزی در خوی با تخصیص اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان آغاز کرده ایم که در نوع خود مجموعه ای فاخر خواهد بود.

مدیرکل استان در پایان سخنان خود اضافه کرد: این برنامه ها را با همکاری ادارات و دستگاه های مختلف اجرایی ادامه خواهیم داد تا جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف استان را به گردشگران معرفی کنیم.

گفتنی است در این برنامه که با همکاری حوزه هنری استان آذربایجان غربی اجرا شد بخش های مختلف مانند اجرای موسیقی عاشقی – تواشیح ، اشعار طنز و اجرای تئاتر شهری مورد استقبال مردم قرار گرفت.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا