مقالات
۱۳۹۸/۰۴/۰۳          «طنز در اشعار شهریار» با حضور طنزپردازان شهرستان ارومیه بررسی شد

موضوع «طنز در اشعار شهریار» در برنامه ماهانه محفل طنز حوزه هنری آذربایجان غربی با حضور سعید سلیمان پور پرچمی از طنزپردازان شهرستان ارومیه نقد و بررسی شد.

 به گزارش نای قلم، سعید سلیمان پور در این برنامه با اشاره به اشعار و شاهکارهای ادبی محمدحسین شهریار در قالب های مختلف شعر با موضوع های اجتماعی، عاطفی و دینی گفت: شهریار در سرودن اشعار طنز بخصوص موضوع های اجتماعی از اساتید برتر زمان خود بود که این طنزها در اثر معروف «حیدربابایه سلام» هم به شکلی لطیف نمود پیدا کرده است.

 مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری آذربایجان غربی نیز در این مراسم طی سخنانی اشعار طنز شهریار را در سه بخش سیاسی، اجتماعی و خانوادگی در زبان های ترکی و فارسی بررسی کرد.

 مصطفی قلیزاده علیار با اشاره به شاهکار ادبی حیدر بابایه سلام شهریار اظهار داشت: محمد حسین شهریار در حیدربابایه سلام بیش از ۲۰ بند شعر طنز آمیز با موضوع اجتماعی دارد که برخی از آنها بسیار مشهور و زبانزد عام و خاص هستند.

 قلیزاده علیار افزود: اشعار طنز سیاسی و اجتماعی شهریار در ادبیات معاصر ایران از جایگاه والایی برخوردارند که قطعه « یار اجنبی» نمونه ای از این آثار هستند.

 محفل طنز حوزه هنری آذربایجان غربی از برنامه‌های ما هانه واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری آذربایجان غربی است که هر ماه به مدیریت سعید سلیمان پور در سالن شیخ صفی الدین ارموی شهرستان ارومیه برگزار می شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا