مقالات
۱۳۹۸/۰۳/۲۳          جلسه انجمن کتابخانه عمومی زنوز برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه عمومی زنوز با حضور بخشدار مرکزی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند و مسوولان محلی این شهر برگزار شد.

به گزارش نای قلم، بخشدار مرکزی مرند در این جلسه با اشاره به ضرورت آگاهی بخشی به مردم و جوانان گفت: مسؤولین فرهنگی سعی کنند با افزایش فرهنگ مطالعه کتاب و نشریات، موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی شوند.

علی نیک نفس با بیان اینکه مسؤولین نگاه ویژه ای به نقش کتاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی همچنین در استفاده بهینه از اوقات فراغت و آگاهی بخشی مردم بسیار مؤثر است.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: از جمله اماکن مهم فرهنگی جهت ترویج فرهنگ مطالعه، کتابخانه های عمومی و استفاده از ظرفیت آنها است.

بخشدار مرکزی مرند گفت: ضروری است دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی، مساعدت و مشارکت لازم در جهت ترویج بهتر فرهنگ مطالعه را انجام دهند.

وی تاکید کرد: مسؤولین مربوط سعی کنند با افزایش مطالعه کتاب و نشریات، موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی شده و در راستای آگاهی مردم و بویژه جوانان عمل کنند.

نیک نفس در ادامه با اشاره به لزوم اجرای مصوبات جلسه گفت: اعضای انجمن کتابخانه های عمومی باید در خصوص اجرایی کردن مصوبات تلاش کرده و شرایط توسعه کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه را فراهم نمایند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز به اهمیت ایجاد انگیزه در شهروندان جهت امر مطالعه اشاره کرد و افزود: استفاده حداکثری از پتانسیل فضای موجود شهر زنوز هدف ما است.

مهران فرجی با اشاره به طرح‌های تشویقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی گفت: ایجاد حلقه ارتباطی میان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و محلات با کتابخانه نیز در این جهت ضروری است.

شهر تاریخی و زیبای زنوز در ۲۵ کیلومتری شمال مرند واقع شده است.

مرجع: ایرنا


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا