مقالات
۱۳۹۸/۰۳/۲۲          وقوع ۲۱ مورد گزارش آتش سوزی در سلماس

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلماس گفت: خرداد ماه امسال ۲۱ مورد گزارش آتش سوزی در وسعتی بالغ بر ۱۵ هکتار داشتیم که با همت ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری سازمان آتش نشانی شهرستان به موقع مهار شده اند.

به گزارش نای قلم، بهروز عظیمی در جلسه پیشگیری و اطفاء حریق درعرصه های ملی و مرتعی، اظهار کرد: امسال به دلیل بارش مناسب نزولات آسمانی و پراکنش آن در کل سطح مراتع شهرستان و بالارفتن پوشش گیاهی در عرصه های منابع طبیعی وضعیت خوبی را در عرصه های ملی شاهد هستیم . از این رو حساسیت برای حفاظت و پایش مستمر مراتع ضروری است و بیم آن می رود با شروع فصل گرما و خشک شدن پوشش گیاهی با خطرآتش سوزی های احتمالی روبرو شویم.

وی ادامه داد: جا دارد تا با اطلاع رسانی به موقع و پیش آگاهی و پیشگیری درمورد این مخاطرات با بسیج امکانات دستگاه های عضو ستاد پیشگیری و اطفاء حریق اعم از لشگری و کشوری، سازمان های مردم نهاد و جوامع محلی از سرمایه های ملی و منابع طبیعی خود محافظت کنیم.

در ادامه جلسه سرهنگ یوسف علی ابراهیم پور فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان با اشاره به قوانین و مقررات مربوط به ایجاد آتش سوزی های عمدی در عرصه های منابع طبیعی ازجمله مواد ۴۵ ، ۴۶ و۴۷ قانون حفاظت وماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی  اشاره کرد و گفت: مانور پیشگیری و اطفاء حریق شمال استان همچون سال گذشته به میزبانی اداره منابع طبیعی شهرستان سلماس و با همکاری دستگاه های عضو ستاد پیشگیری و اطفاء حریق در روزهای آینده در این شهرستان بر گزار می شود.

در این مانور آمادگی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی تقویت می شوند تا در مواقع اضطراری و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های ملی نیروها آمادگی لازم را برای مقابله با حریق های احتمالی داشته باشند.

ابراهیم پور خاطرنشان کرد :ازمردم استان و همه مجریان و بهره برداران تقاضا داریم هر گونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های ملی را با تلفن 1504 یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی در میان بگذارند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا