مقالات
۱۳۹۸/۰۳/۲۰          تداوم عملیات اجرایی برای رفع مشکل آب شرب روستای لور شهرستان ارومیه

مدیرامور آب وفاضلاب روستایی ارومیه از تداوم عملیات اجرایی برای رفع مشکل آب شرب روستای لور این شهرستان خبر داد.

به گزارش نای قلم، سیدمهدی عصمت ساعتلو در گفتگویی در تشریح مشکل به وجود آمده در این روستا اظهار داشت: مشکلات به وجود آمده در روستای لور شهرستان ارومیه، ناشی از تجمع و تشکیل رسوبات سنگی (غالبا آهکی) در شبکه توزیع است.

وی افزود: بر اساس بررسی های صورت گرفته، عمده علت تشکیل این نوع رسوبات می تواند ناشی از قرار گیری شبکه روستا در منتهی الیه مجتمع آبرسانی موانا باشد به نحوی که به واسطه کاهش سرعت آب و به دنبال آن افزایش فشار آب، امکان تجمع و سیمانتاسیون رسوبات، فراهم می شود.

ساعتلو گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با شناسایی نقاط مستعد تمرکز رسوب، نسبت به اصلاح و رسوب زدایی در بیش از یک هزار و 800 متر طول شبکه توزیع اقدام و همزمان با آن جهت رعایت حال و آسایش مشترکان هر روز نسبت به آبرسانی سیار مبادرت کرده است.

مدیرامور آب وفاضلاب روستایی ارومیه با بیان اینکه به دلیل تمرکز رسوب در بخش وسیعی از شبکه و خط انتقال که نیازمند بررسی و در آوردن متر به متر لوله ها است، اظهار کرد: طولانی بودن عملیات رسوب زدایی اجتناب ناپذیر شده و با توجه به اقدامات و حجم عملیات صورت پذیرفته در اسرع وقت مشکل روستا، رفع می شود.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا