مقالات
۱۳۹۸/۰۱/۲۸          کشف و معدومسازی اقلام غیرمجاز و تقلبی در ارومیه

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان از کشف و امحای 96 تن مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق در ارومیه در طی سال 1397 خبر داد .

به گزارش نای قلم، جلال غفارزاده با اشاره به بازدیدهای مستمر و سرزده کارشناسان این معاونت گفت: سال گذشته مقدار96 تن انواع فرآورده‌های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیرمجاز به ارزش 19 میلیارد ریال شامل گردو، کالاهای آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی، انواع نوشیدنی، شکلات و بیسکویت خارجی تقلبی و قاچاق که از طریق گمرکات، واحدهای تولیدی غیرمجاز و سطح عرضه کشف و شناسایی شده بود، توقیف و امحاء شده است.

وی افزود: این مقدار کالا شامل 19.5 تن گردوی قاچاق و فاسد به ارزش چهار میلیارد ریال، 16 هزار و 983 کیلوگرم انواع فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی تقلبی و فاسد به ارزش بیش از هفت میلیارد ریال، 40 تن افترشیو و 20 تن سایر اقلام آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیرقابل مصرف به ارزش هشت میلیارد ریال است.

غفارزاده اظهار کرد: در همین زمینه پرونده‌هایی تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

به گفته وی این محصولات غیرقابل مصرف با دستور مقامات قضایی در محل دفن زباله‌های شهرداری ارومیه امحاء شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان خاطرنشان کرد: کارشناسان معاونت غذا و داروی ارومیه با شماره 044-32766826 آماده دریافت هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت و همچنین پاسخگویی به سوالات شهروندان درخصوص مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی هستند.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا