مقالات
۱۳۹۸/۰۱/۲۷          تندباد شهرستان های مهاباد و میاندوآب را درنوردید

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: عصر امروز تندبادی با سرعت 44 تا 50 کیلومتر در ساعت شهرستان های مهاباد و میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی را در نوردید و باعث بروز مشکلاتی برای مردم این مناطق شد.

به گزارش نای قلم، اردلان محمدپور در گفتگویی افزود: با توجه به بررسی نقشه های پیش یابی در 24 ساعت آینده وزش باد در مهاباد شدت می گیرد و موجب اختلال در ترددهای جاده ای می شود.

وی سرعت تندباد در مهاباد را 44 کیلومتر در ساعت اعلام کرد و گفت: به تدریج بر سرعت تندباد در این شهرستان افزوده می شود و انتظار می رود تا فردا به 60 تا 70 کیلومتر در ساعت برسد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد تا اواخر فردا /چهارشنبه/ ادامه می یابد، بیان کرد: با ورود سامانه بارشی جدید به آذربایجان غربی بارش باران های رگباری از بعدازظهر امروز/سه شنبه/ این استان را فرا گرفته است.

محمدپور بیان کرد: با ورود این سامانه بارشی جدید از اواخر امروز به آذربایجان غربی بارش باران رگباری، وزش باد و رعد و برق در استان آغاز می شود و تا اواخر روز چهارشنبه ادامه می یابد.

محمدپور به شهروندان توصیه کرد با توجه به وزش بادهای شدید از تردد و توقف و پارک خودرو در کنار ساختمان های نیمه کاره، تاسیسات شهری مرتفع و درختان پوسیده و کهنسال خودداری کنند.

رییس اداره هواشناسی میاندوآب نیز سرعت تندباد در این شهرستان را 50 کیلومتر در ساعت اعلام کرد و گفت: این تندباد که از ظهر امروز در این شهرستان آغاز شد موجب غبارآلود شدن هوای منطقه شده است.

احمدعلی بنایی افزود: با ورود سامانه بارشی جدید از اواخر وقت امشب شاهد بارش ها به صورت رگباری در این شهرستان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: این وضعیت جوی تا اواخر فردا در این منطقه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، شهرستان های مهاباد و میاندوآب در یک منطقه کوهستانی در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و علاوه بر ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، دارای چند ایستگاه باران سنجی است.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش مقالات اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا